Cheap Tattoos Leave 2 HIV Positive In Varanasi

Ucuz Dövmeler Varanasi’de 2 HIV Pozitif Bırakıyor

Davayla ilgili ayrıntılı soruşturma sürüyor.

Yeni Delhi:

Uttar Pradesh’in Varanasi’sinde dövme yaptırdıktan sonra HIV bulaşan kişilerin vakaları ortaya çıktı ve bu durum yetkililerin ucuz dövme salonları konusunda uyarılara yol açmasına neden oldu.

Pandit Deendayal Upadhyay Hastanesi’nden Dr Preeti Agarwal’a göre, dikkatli muayene ve danışmanlıktan sonra, birçok HIV hastasının dövme yaptırdığı ve ardından sağlıklarının bozulmaya başladığı öğrenildi. Davayla ilgili ayrıntılı soruşturma sürüyor.

Hastalanan 14 kişi arasında Baragaon’dan 20 yaşında bir erkek ve Nagma’dan 25 yaşında bir kadın da bulunuyor. Viral tifo sıtması da dahil olmak üzere çeşitli testler yapıldı, ancak boşuna. Ateş düşmediğinde, tüm hastaların hastalık için pozitif bulunduğu HIV testleri yapıldı.

Ayrıntıları inceledikten sonra, HIV pozitif hastaların hiçbirinin hastalığa cinsel yolla veya enfekte kan yoluyla bulaşmadığı tespit edildi. Tüm hastalar arasında ortak olan tek şey, hepsinin yakın zamanda dövme yaptırmış olmalarıydı.

Konuyla ilgili yapılan bir soruşturma, enfekte olmuş kişilerin hepsinin, hepsinde aynı iğneyi kullanan aynı kişiden dövme yaptırdığını da ortaya çıkardı. Dr Agarwal’a göre dövme iğneleri pahalıdır, bu nedenle dövme sanatçıları paradan tasarruf etmek için genellikle aynı iğneleri kullanır. Dövme yaptırmadan önce iğnenin yeni olup olmadığını her zaman kontrol etmesini tavsiye etti.

Vücut sanatı yeni bir fenomen değil. Dövmeler ve piercing, gençler ve genç yetişkinler arasında çok popüler. Fenomen büyümeye devam ettikçe, birçoğu vücut sanatıyla ilgili riskler sorusunu gündeme getirdi.

Hem dövmelerin hem de piercinglerin iğne içerdiğini göz önünde bulundurursak, hastalıklara yakalanma riski çok uzak bir kavram değildir.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored