US Vice President Kamala Harris speaks during a meeting with North Carolina state legislators on reproductive rights at the Carole Hoefener Center in Charlotte, North Carolina, US, on Thursday, July 21, 2022. 

Tulsi Gabbard, AG olarak esrar kilitlenmelerinden sonra Brittney Griner yanıtı için Kamala Harris’in ‘ikiyüzlülüğünü’ patlattı

YENİArtık Fox News yazılarını dinleyebilirsiniz!

Eski Demokrat kongre üyesi ve cumhurbaşkanı adayı Tulsi Gabbard, Harris’in Rusya’nın WNBA yıldızı Brittney Griner’ı esrar suçlamasıyla hapse atmasını kınamasının ardından Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in esrar kovuşturmasıyla ilgili rekorunu eleştirdi.

“Kamala Harris’ten ve bu yönetimden gelen bir diğer ikiyüzlülük notu, onun California’da başsavcı olarak şanlı sicilinde bahsettiğinizdir… Gabbard, Fox News sunucusu Will Cain’e verdiği demeçte, diğer ülkeleri de aynı şeyi yaptıkları için kınıyor.

Griner, bu yılın başlarında Moskova yakınlarındaki bir havaalanında kenevir kalemi ile yakalandıktan sonra bu hafta bir Rus mahkemesi tarafından 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ceza, Griner’ın serbest bırakılmasını güvence altına almak için çalıştığını söyleyen Harris de dahil olmak üzere ABD’li yetkililerden geniş çapta kınama aldı.

ENES KANTER ÖZGÜRLÜK, BRITTNEY GRINER İÇİN OLASI TİCARETTE TEPKİ VERDİĞİ

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, 21 Temmuz 2022 Perşembe günü Charlotte, Kuzey Karolina, ABD’deki Carole Hoefener Center’da üreme hakları konusunda Kuzey Karolina eyalet yasa koyucularıyla bir toplantı sırasında konuşuyor.
(Getty Images aracılığıyla Baldwin/Bloomberg’i Bağışlayın)

“Bugünkü cezayla Rusya, Brittney Griner’ı haksız yere tutuklamaya devam ediyor. Derhal serbest bırakılmalı,” diye tweet attı Harris Perşembe günü. “@POTUS ve ben ve tüm Yönetimimiz, her gün Brittney’i ve Paul Whelan’ı her birini çok özleyen sevdiklerimizle yeniden bir araya getirmek için çalışıyoruz.”

Griner’ın cezasına kendisinin de karşı olduğuna dikkat çeken Gabbard, Harris’in attığı tweetle ilgili “beni en çok etkileyen şey” yönetiminin, ülke içinde esrar suçuyla suçlanan kişilere aynı hassasiyeti göstermemesi olduğunu söyledi.

MUSK, BİZDE marijuana tutukluları varken BIDEN’IN SERBEST GRINER İÇİN ÇABALARINI SORUYOR

Brittany Griner, Rusya'daki duruşmasından önce polis tarafından eşlik ediliyor.

Brittany Griner, Rusya’daki duruşmasından önce polis tarafından eşlik ediliyor.
(Getty Resimleri)

Gabbard, “Bugün burada Amerika Birleşik Devletleri’nde küçük esrar ihlalleri nedeniyle hapishanede oturan Amerikalı dostlarınıza öfkeniz nerede” dedi. “Nasıl oluyor da Brittney Griner için olduğu kadar onların eve dönmeleri ve aileleriyle yeniden bir araya gelmeleri için mücadele etmiyorsun.”

Gabbard, Harris’in, esrar suçlarının kovuşturulması söz konusu olduğunda, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki zengin ve güçlülere ortalama Amerikalılardan farklı muamele edileceği mesajını gönderdiğine inandığını da sözlerine ekledi.

FOX HABER UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Hawaii eski Temsilcisi Tulsi Gabbard, 25 Şubat 2022 Cuma günü Orlando, Florida, ABD'deki Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı (CPAC) sırasında konuşuyor.

Hawaii eski Temsilcisi Tulsi Gabbard, 25 Şubat 2022 Cuma günü Orlando, Florida, ABD’deki Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı (CPAC) sırasında konuşuyor.
(Getty Images aracılığıyla Tristan Wheelock/Bloomberg)

“Maalesef, pek çok politikacı gibi, o da parmağını rüzgara veriyor ve kızması gereken şeylere herhangi bir gün karar veriyor ve eğer siyasi açıdan sakıncalı veya zarar verici olursa, o zaman diğer yolu değiştirecek gibi görünüyor” Gabbard, Harris’in marihuana suçlularını California başsavcısı olarak kovuşturduğunu söyledi.

Beyaz Saray, Fox News Digital’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored