Trump'ın Mar-A-Lago Resort'taki İddiası FBI Arama Emri Hakkında Ne Biliyoruz?

Trump’ın Mar-A-Lago Resort’taki İddiası FBI Arama Emri Hakkında Ne Biliyoruz?

FBI’ın bu habersiz baskınının potansiyel olarak merkezindeki sorun, bir başkan görevden ayrıldığında Beyaz Saray kayıtlarının Ulusal Arşivlere devredilmesini zorunlu kılan Başkanlık Kayıtları Yasası’nı içeriyor. Ulusal Arşivler, yasal olarak kendilerine teslim edilmesi gereken 15 kutu belgeyi almak için geçtiğimiz Ocak ayında Mar-a-Lago’ya gitmek zorunda kaldı. Bu belgeler arasında, Arşivleri Adalet Bakanlığı ile (CNN aracılığıyla) iletişime geçmeye sevk eden ulusal güvenlikle ilgili gizli bilgiler vardı.

Eski başkanın gelini Lara Trump, Beyaz Saray kayıtlarının kayıp olmasının bu konunun merkezinde olduğunu onaylıyor gibi görünüyor. Fox News’e Trump’ın baskının muhtemel nedeninin bu olduğuna inandığını, ancak onları Beyaz Saray’dan almak için “her yetkiye” sahip olduğunu söyledi. Ancak, gizli belgeleri uygunsuz bir şekilde ele almak bir suçtur ve baskın sırasında hazır bulunan Trump’ın avukatı Christina Bobb, belgelere el konulduğunu söyledi (NBC News aracılığıyla).

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored