Former President Trump speaks at CPAC in Dallas July 11, 2021.

Trump, Texas CPAC 2024 GOP başkanlık adaylığı saman anketini kolayca kazandı; DeSantis saniye

YENİArtık Fox News yazılarını dinleyebilirsiniz!

DALLAS – Eski Başkan Donald Trump, Teksas’taki Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı (CPAC) üç günlük toplantısında 2024 GOP başkanlık adaylığı saman anketini ikna edici bir şekilde kazandı

CPAC tarafından Cumartesi günü açıklanan sonuçlara göre, 2024’te Beyaz Saray’a geri dönmek için tekrar tekrar başkanlık yarışı yapmakla dalga geçen Trump, anonim çevrimiçi saman anketinde kullanılan oyların %69’unu ele geçirdi.

Cumhuriyetçi Parti’deki en popüler ve etkili politikacı olmaya devam eden ve GOP ön seçimlerinde kral yapıcı rolünü oynamaya devam eden eski başkana verilen destek, Orlando’daki CPAC toplantısında anonim çevrimiçi saman anketinde gösterdiği %59’dan yükseldi. Şubat ayında Florida’da.

Florida Valisi Ron DeSantis, 2024 cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusunda, beş ay önce Orlando’daki CPAC’deki %28’lik performansının altında, %24 ile ikinci oldu.

2024 İZLE: CPAC KATILIMCILARI TRUMP OLARAK FAVORİ BAŞKAN ADAYINI SEÇTİ, DESANTIS POPÜLER KALIYOR

Eski Başkan Donald Trump, 11 Temmuz 2021’de Teksas, Dallas’taki Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı’nda (CPAC) konuşuyor. (Fotoğraf: Andy JACOBSOHN / AFP) (Fotoğraf: ANDY JACOBSOHN/AFP aracılığıyla Getty Images)
(Fotoğraf ANDY JACOBSOHN/AFP tarafından Getty Images aracılığıyla)

DeSantis, büyük ölçüde koronavirüs pandemisinin ortasında COVID-19 kısıtlamalarına karşı amansız tepkisinin yanı sıra ülkedeki agresif eylemleri sayesinde, son iki buçuk yılda eyaletindeki ve ülkedeki Cumhuriyetçi seçmenler arasında popülaritesinin arttığını gördü. kültür savaşları

CPAC’DAKİ TED CRUZ, 2024 HAKKINDA FOX HABERLERİNDE NE SÖYLEDİ

DeSantis, 2024 Cumhuriyetçi cumhurbaşkanlığı adaylığı için potansiyel bir aday olma olasılığını defalarca saptırırken, siyasi uzmanlar onu potansiyel bir Beyaz Saray yarışmacısı olarak görüyor.

Florida Valisi Ron DeSantis, 24 Şubat 2022, Orlando, Florida'daki Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı'nda (CPAC) konuşuyor. REUTERS/Octavio Jones/File Photo

Florida Valisi Ron DeSantis, 24 Şubat 2022, Orlando, Florida’daki Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı’nda (CPAC) konuşuyor. REUTERS/Octavio Jones/File Photo
(Reuters)

CPAC Texas saman anketi sonuçları, Trump’ın confab’ın açılış konuşmasının hemen öncesinde yayınlandı. Bu yılın başlarında Orlando konferansına katılan DeSantis, Teksas toplantısına katılmadı.

Cuma günü konferansta konuşan Teksaslı Senatör Ted Cruz, saman oy pusulasında %2 destek aldı. Oy pusulasında yer alan 21 isimden başka hiç kimse yüzde birin üzerine çıkmadı.

Trump sözcüsü Taylor Budowich, sonuçların ardından Fox News’e verdiği demeçte, “Başkan Trump, Amerikan siyasetinde en baskın güç olmaya devam ediyor ve bir başka anketin de gösterdiği gibi, bu, Cumhuriyetçi Parti’nin Ara Sınavlar ve ötesinde büyümesini ve başarısını destekleyecek bir gerçek” dedi. serbest bırakıldı.

2024 saman anketi, Trump’sız ikinci bir listeyi de içeriyordu. Adının yerini en büyük oğlu Donald Trump Jr aldı.

DeSantis, ikinci 2024 oylamasında %65 ile birinci oldu. Donald Trump Jr. yüzde 8, Cruz yüzde 6 ve eski Dışişleri Bakanı Mike Pompeo yüzde 5 destek aldı. İkinci oylama sorusunda başka hiç kimse yüzde ikiyi geçemedi.

Eski başkanın bilimsel olmayan anketteki güçlü performansı şaşırtıcı değil. Uzun süredir muhafazakar liderler ve aktivistlerin en büyük ve en etkili buluşması olan CPAC, 2016 başkanlık seçim zaferinden bu yana bir Trumpfest haline geldi.

CPAC katılımcılarının bir kampanya başlatırsa 2024’te Trump’ın ikinci yardımcısı olarak görmek istedikleri ayrı bir soruda DeSantis, Güney Dakota Valisi Kristi Noem %9 ve Pompeo %7 olmak üzere %43 destek aldı.

Çalışan ikinci oy pusulası sorusunda başka hiç kimse yüzde dördü geçemedi.

CPAC Texas saman anketi oylamasında oylama yalnızca konfanın katılımcılarına açıktı ve oylama bir kez daha CPAC uygulaması aracılığıyla yapıldı.

CPAC’ı yöneten Amerikan Muhafazakar Birliği’nin başkanı Matt Schlapp, “Başkan Tump ile muhafazakar hareket arasında kopmaz bir bağ var. O sadece söz verdiği şeyleri yaptı ve bunun için minnettarlar.”

Kıdemli Cumhuriyetçi anketör Jim McLaughlin, Fox News’e CPAC saman anketinin “muhafazakar harekette neler olup bittiğinin nihai barometresi” olduğunu söyledi.

FOX HABER UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Trump’ın başarılı 2016 seçimi ve başarısız 2020 yeniden seçim teklifi için anket yapan McLaughlin and Associates, CPAC saman anketini bir kez daha denetledi.

Onlarca yıldır CPAC’a katılan McLaughlin, “tıpkı Ronald Reagan’ın muhafazakar hareketi tanımladığı ve tonunu belirlediği eski günlerde olduğu gibi, şu anda Donald Trump ile aynı şey” dedi.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored