Donald Trump leaves NYC post FBI raid on Mar-a-Lago resort

Trump, FBI Mar-a-Lago baskını ile aynı gün Sarah Palin için kütükler: ‘Garip gün’

YENİArtık Fox News yazılarını dinleyebilirsiniz!

Eski başkan Donald Trump, Florida’daki malikanesinin FBI ajanları tarafından basılmasından saatler sonra eski Alaska valisi Sarah Palin’i şaşırttı.

Şu anda Kongre için yarışan Palin, Mar-a-Lago’nun gizli materyal aradığı iddia edilen ajanlar tarafından günün erken saatlerinde aranmasının ardından Pazartesi gecesi bir tele mitingde Trump’ı tanıttı.

Eski vali, “Çoğumuzun çevresinde, özellikle de bugün çok öfkeli olduğu bu adaletsizliğe tanık olması ve alması gerekiyor” dedi. “Yine de, yaptığı şeye bakın çocuklar, bizimle Alaska’lılarla vakit geçiriyor ve biz onu bunun için seviyoruz.”

Donald Trump, Mar-a-Lago tatil beldesine FBI baskını sonrası NYC’den ayrıldı
(Felipe Ramales: Fox Haber Dijital)

Trump, Alaska kongre yarışını tartışmaya geçmeden önce konuyu kısaca ele aldı.

GOP, TRUMP’UN FBI TARAFINDAN SALDIRILDIĞI MAR-A-LAGO’DAN SONRA DOJ’UN ‘SİLAHLANMASI’NI SÖYLEDİ; DEMS ‘HESAP SORUMLULUĞU’ DİYOR

Eski başkan, “Cennette başka bir gün” dedi. “Garip bir gündü – muhtemelen hepiniz okudunuz, ama çok önemli,” diye ekledi sözlerine devam etmeden önce.

Trump’ın ifadesi, o günün erken saatlerinde bir açıklama yayınladığı aramayı kınamasından belirgin şekilde daha soğuktu.

FBI baskını sırasında Mar-a-Lago'nun dışında konuşlanmış polisin havadan görüntüleri.

FBI baskını sırasında Mar-a-Lago’nun dışında konuşlanmış polisin havadan görüntüleri.
(WFOR)

ESKİ BAŞKAN TRUMP’IN EVİ BASKININDA HUGH HEWITT: ‘BLOCKBUSTER’ ANI

Trump, “Bu, savcılığın görevi kötüye kullanması, Adalet Sisteminin silahlandırılması ve 2024’te Başkanlığa aday olmamı umutsuzca istemeyen Radikal Sol Demokratların saldırısıdır” dedi. “Özellikle son anketlere dayanarak ve aynı şekilde yaklaşan Ara Seçimlerde Cumhuriyetçileri ve Muhafazakarları durdurmak için her şeyi yapacak.”

Kaynaklar Fox News’e baskının, eski başkanın görevden ayrıldıktan sonra Florida malikanesine götürdüğü iddia edilen materyallerle ilgili olduğunu söyledi. Ulusal Arşivler ve Kayıtlar İdaresi, DOJ’a Mar-a-Lago’da bir düzineden fazla kutuda gizli materyal bulunduğunu söyledi.

Belgelerin bu şekilde kaldırılması federal yasalarla yasaklanacaktı ve bir kaynak Fox News’e FBI ajanlarının iddia edilen belgeler için her kasayı ve kutuyu, binada bile incelemeden incelediklerini söyledi.

FOX HABER UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak, “Aldıkları şeyler konusunda sağduyulu davranmıyorlardı” dedi.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored