Lazy loaded image

Tom Hardiman’ın İlk Filmi ‘Medusa Deluxe’ Satışları Artırdı

Tom Hardiman’ın Cumartesi günü Locarno’da galası yapılan ilk uzun metrajlı filmi “Medusa Deluxe”, mizah, keder ve rekabetçi kuaförlük karışımıyla şimdiden birçok uluslararası dağıtımcıyı baştan çıkardı.

Şimdi Varşova merkezli New Europe Film Sales, İspanya (Elastica Films), Benelux (Filmfreak), İskandinavya ve Baltık’taki (NonStop Entertainment) olağandışı cinayet gizemi için daha fazla anlaşma imzaladı. Çeşitlilik münhasır olarak öğrenmiştir.

Daha önce bildirildiği gibi, A24, BFI, BBC Films ve Time Based Arts’ın desteğiyle Emu Films tarafından üretilen filmin Kuzey Amerika haklarını satın aldı.

MUBI, Birleşik Krallık/İrlanda, Fransa, Latin Amerika, Almanya, Avusturya, İsviçre, İtalya, Türkiye, Hindistan ve Güneydoğu Asya’nın haklarına sahiptir.

New Europe Film Satış CEO’su Jan Naszewski, “Alıcılar ‘Medusa Deluxe’ konusunda heyecanlı çünkü genç izleyicilere hitap edebilecek ilginç, orijinal bir sinema parçası, özellikle de A24 ve MUBI küresel pazarlamaya öncülük edecek” dedi.

Kendini itiraf eden bir kuaför meraklısı olan Hardiman, trajik kayıplarla mücadele eden ancak yine de mükemmellik için çabalayan bir topluluğu göstermek için ünlü kuaför Eugene Souleiman ile güçlerini birleştirdi.

“Bir noktada bu rahatlatıcı an var, iki insan birbirini gerçekten önemsiyor ve tepesinde bir tekne olan bu saç stiliniz var. Bu tamamen saçma” dedi Çeşitlilik bu haftanın başlarında.

“Film dahil hemen hemen her şeyi önemsemek saçma ve komik. Sadece saplantı derecesinde tutkulu olan insanlara gerçekten değer veriyorum.”

Topluluk dramasında Anita-Joy Uwajeh, Clare Perkins, Darrell D’Silva, Debris Stevenson, Harriet Webb, Heider Ali, Kae Alexander, Kayla Meikle, Lilit Lesser, Luke Pasqualino ve Nicholas Karimi rol alıyor.

“Radical Hardcore” ve “Pitch Black Panacea” gibi kısa filmleri olan Hardiman, Locarno’nun basın toplantısında İrlandalı görüntü yönetmeni Robbie Ryan ile çalışmaktan ve onların görsel seçimlerinden de bahsetti. Ryan, “The Favourite” veya Mike Mills “C’mon C’mon” ile tanınır.

“Hikaye anlatmak için yeni fırsatlar var [now] ve klasik türleri alt üst edebilirsiniz. İnsanlara yakın olmayı severim. Kişiliklerinin ortaya çıkmasını seviyorum ve daha uzun süreler sizi gerçekten o dünyaya getirebilir.”

Filmine “bir kutlama” adını veren Hardiman, festivalin galası ve dünyanın en büyük açık hava sineması mekanlarından biri olan Locarno’nun ünlü Piazza Grande’sindeki ilk gösterimiyle ilgili heyecanını paylaştı.

“Daha önce hiç böyle bir şeyim olmadı. Sadece mutluyum” dedi.

“Tek seferde bu kadar çok insana göstermek, özel. Özellikle ‘Medusa’ gibi bir film için, çünkü bu sadece seyirciyi içeri davet eden bir hikaye.”

75 Locarno Film Festivali, Locarno, 06 Ağustos 2022 Cumartesi, Medusa Deluxe heyeti ile FEVI’de bir an.
© Locarno Film Festivali/Ti-Pres

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored