Tham Luang Mağarası Kurtarması Elon Musk İçin Nasıl Halkla İlişkiler Kabusuna Dönüştü?

Tham Luang Mağarası Kurtarması Elon Musk İçin Nasıl Halkla İlişkiler Kabusuna Dönüştü?

Elon Musk, zamanla, genç futbolcuları ve koçlarını kurtarmaya yardımcı olmak için ekibinin hızlı bir şekilde bir mini denizaltı tasarlama planını açıkladı. 6 Temmuz 2018’de, Taylandlı çocuklar ve koçları tuzağa düştükten sadece birkaç gün sonra Musk, şirketindeki mühendislerin Tayland’a gittiklerini tweetledi. Bir gün sonra, dalgıçlar tarafından taşınabilecek ve çocukları güvenli bir yere taşıyabilecek küçük bir mini denizaltı planlarını açıkladı.

Musk’ın kredisine göre, ekibi mini denizaltıyı birkaç saat içinde tasarladı, inşa etti ve test etti ve bir günden kısa bir süre sonra Tayland’da bulundu, ancak Vox’un belirttiği gibi hiç kullanılmadı. Musk’ın çabaları, çabaya dahil olan herkes tarafından aynı şekilde hoş karşılanmadı. Özellikle, operasyona dahil olan bir İngiliz mağaracı olan Vernon Unsworth, Musk’ın katılımını CNN’ye yönelik bir PR dublörlüğü olarak nitelendirdi. Unsworth’un yorumuna yanıt olarak Musk, Vox’un bildirdiği gibi Twitter’a saldırdı.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored