Sellerin ardından, Kentucky siyasi etkinliğinde tipik dikenler

Sellerin ardından, Kentucky siyasi etkinliğinde tipik dikenler

FANTAZİ ÇİFTLİK, Ky. – Kentucky Valisi Andy Beshear, Doğu Kentucky dağlarında tarihi sel nedeniyle yerinden edilmiş aileleri teselli ederken, eyaletin diğer tarafındaki eyaletin önde gelen siyasi etkinliğinde Cumhuriyetçiler onu 2023’te görevden almak için kampanya yürütüyorlardı.

Batı Kentucky’deki Fancy Farm pikniğinde konuşan GOP adayları, Demokrat valinin bu dönemin başlarındaki rekorunu, özellikle de COVID-19 pandemisini ele alışını kırdı. Ancak, Beshear’ın tarihi sel ve kasırgaların ardından öncülük ettiği kurtarma çabalarına da destek verdiler.

Rakipleri ona zingerleri hedeflerken, Beshear bir haftadan uzun bir süre önce Appalachian bölgesini kaplayan ani sel nedeniyle yerinden edilmiş ailelerle buluşarak geçirdi ve 37 kişi öldü. Beshear, aniden evsizlerin bazılarının sığındığı iki eyalet parkını ziyaret etti.

reklam

Beshear, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün eyalet parklarımızdayım, doğudaki Kentucky’deki felaketli selden yerinden edilmiş ailelerimizle vakit geçiriyorum” dedi. “Bu Kentuckians hayal edilemez şeyler yaşadı. Önceliğim onların yanında olmak.”

Geçen Aralık ayında, ölümcül kasırgalar batı Kentucky’nin bazı kısımlarını yırttı. Kentucky’deki sonbahar kampanyasının geleneksel başlangıcı olan yıllık Fancy Farm pikniğindeki siyasi konuşma, bir kasırgadan doğrudan etkilenen Mayfield’den yaklaşık 16 kilometre uzakta gerçekleşti.

Etkinliğin sinirli saldırılar konusundaki itibarına uygun olarak, Beshear’ı koltuğundan etmek isteyen Cumhuriyetçiler, valinin COVID-19 pandemisine yanıt olarak işletmelere ve toplantılara getirdiği kısıtlamaları hedef aldı. Vali, aşıların bulunmadığı tehlikeli bir zamanda eylemlerinin hayat kurtardığını söyledi. Eyaletin GOP’un hakim olduğu yasama organı, eyalet Yüksek Mahkemesi tarafından karara bağlanan bir davada valinin virüs politika yapma gücünü dizginledi.

reklam

GOP valisi umutlu Ryan Quarles, Beshear’dan “kapanma valisi” olarak bahsetti.

Eyaletin tarım komiseri Quarles, “Ekonomimizi kapattı” dedi. “’Anne ve baba’ mağazalarımızı kapattı. Sayısız işi öldürdü ve büyük kutu mağazalarını açık tuttu.

“Millet, küresel bir pandemi yaşamış olmamız haklarımızın, özgürlüklerimizin ve özgürlüklerimizin pencereden atılması gerektiği anlamına gelmez” diye ekledi.

Kentucky Demokrat Parti Başkanı Colmon Elridge yaptığı konuşmada, anketlerde Kentucky’lilerden sürekli olarak güçlü onay notları alan Beshear’ı savundu. Elridge, Beshear’ın kasırgadan zarar gören batı Kentucky’deki kurtarma çabalarına öncülük etme çabalarına övgüde bulundu ve aynı şeyi eyaletin Appalachian bölgesindeki sel mağdurları için yapacağını söyledi.

Elridge, “Valimiz, yıkım anlarında nasıl ortaya çıktığımızı ve Demokratlar veya Cumhuriyetçiler olarak değil, Kentuckians olarak Kentuckian kardeşlerimizi nasıl kucakladığımızı eylemleriyle bir kez daha gösteriyor” dedi.

reklam

Vali, seçmenlerden ikinci bir dönem için talepte bulunarak eyalet ekonomisindeki yönetiminin altını çiziyor. Kentucky, görev süresi boyunca iş yaratma ve yatırımlar için kayıtlar yayınladı ve son zamanlarda şimdiye kadarki en düşük işsizlik oranlarını yayınladı.

Beshear, eyaletin önde gelen siyasi etkinliğine zaten kesin olarak katılmamıştı. Vali başlangıçta, Süslü Çiftlik pikniğine denk gelen bir İsrail ziyareti planladı. Doğu Kentucky’yi vuran büyük selden sonra bu geziyi iptal etti.

Fantezi Çiftlik aşamasına Cumhuriyetçi ofis sahipleri hakimdi – GOP’un seçim hakimiyetini yansıtıyordu. Etkinlik, ağustos sıcağında diğer partiden partizanların alaylarına ve bağırışlarına maruz kalırken kütük tarzı konuşmalarla test edilen eyalet çapındaki adaylar için bir geçit törenidir.

Siyasi saldırılar, kasırgalardan yeniden inşa edilen ve selden zarar gören bölgelerde aynı göz korkutucu görevle karşı karşıya kalan insanlar için sürekli halk desteği çağrılarıyla noktalandı.

reklam

GOP valisi umutlu Daniel Cameron, “Bugün birkaç kahkaha paylaşıyor olabiliriz, ancak Cumhuriyetçi veya Demokrat olsak da, yanınızda olduğumuzu bilin” dedi. “Doğal afetler baş gösterdiğinde partizan şapkalarımızı çıkarır ve birbirimize destek oluruz. Onarmaya yardım ediyoruz ve yeniden inşa etmeye yardım ediyoruz. ”

Cameron daha sonra adaylığını tanıtmaya başladı. Eski Başkan Donald Trump’tan onayını ve Kentucky’nin kürtaj karşıtı yasalarını savunmak ve Biden yönetim politikalarıyla mahkemede mücadele etmek için eyalet başsavcısı olarak çalışmalarını lanse etti.

Cameron, “Gelecek sonbaharda Andy Beshear’ı yenebilecek en iyi ve tek aday benim” dedi.

Diğer iki GOP vali adayı da kalabalığa ve eyalet çapında bir televizyon izleyicisine – Eyalet Denetçisi Mike Harmon ve Eyalet Temsilcisi Savannah Maddox – konuşma yaptı.

Halen ortaya çıkmakta olan 2023 valisinin yarışı, eyaletin bu yılki en popüler yarışını – Cumhuriyetçi ABD Senatörü Rand Paul ile Demokrat rakibi Charles Booker arasındaki yarışmayı – gölgede bırakıyor. Paul, Senato görevleri nedeniyle pikniğe katılamadı.

reklam

Cumartesi günü yapılan siyasi konuşmada, Kentucky’nin en güçlü Cumhuriyetçi, Senato GOP lideri Mitch McConnell de eksikti. On yıllardır bir piknik dayanağı olan McConnell, sözlü mücadelenin tadını çıkarıyor ama aynı zamanda Senato görevleri nedeniyle etkinliği kaçırdı. Cumartesi günü bir Senato konuşmasında McConnell, yeniden inşa başladığında kendi eyaletindeki selden zarar görmüş bölgelerin uzun süre toparlanmasında federal rolün artacağını söyledi.

McConnell, “Yakında sel mağdurlarıyla görüşmek ve endişelerini dinlemek için bölgeyi bizzat ziyaret edeceğim” dedi. “O zaman seçmenlerimden duyduklarımı Washington’a götüreceğim ve eskisinden daha büyük ve daha iyi bir şekilde yeniden inşa ederken onların yanında durduğumuzdan emin olacağım.”

Biden, yardım parasını sert etkilenen Kentucky ilçelerine yönlendirmek için federal bir felaket ilan etti.

Telif hakkı 2022 Associated Press. Tüm hakları Saklıdır. Bu materyal izinsiz yayınlanamaz, yayınlanamaz, yeniden yazılamaz veya yeniden dağıtılamaz.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored