Selden zarar gören doğu Kentucky için daha fazla fırtına bekleniyor

Selden zarar gören doğu Kentucky için daha fazla fırtına bekleniyor

FRANKFORT, Ky. – Ulusal Hava Servisi, bir haftadan daha uzun bir süre önce yüksek sular tarafından tahrip edilen doğu Kentucky bölgeleri için bir sel gözlemini Pazar akşamına kadar uzattı ve bölgede önümüzdeki haftanın büyük bölümünde bir gök gürültülü fırtına tehdidi olduğunu söyledi.

Jackson’daki hava servisi, Perşembe gününe kadar şiddetli yağmur üretebilecek ve “özellikle birden fazla fırtına aynı bölgeden geçerse” ani sele neden olabilecek “kalıcı bir fırtına tehdidi” olduğunu söyledi.

Tahminler Pazartesi günü, Başkan Joe Biden ve eşi Jill Biden’in Kentucky Valisi Andy Beshear ve eşi Britainy’nin doğu Kentucky’deki Federal Acil Durum Yönetim Ajansı Eyalet Afet Kurtarma Merkezinde hasarı araştırmak ve onlarla buluşmak üzere katılacakları Pazartesi gününü içeriyor. etkilenir.

reklam

Bu arada, federal hükümet Cumartesi günü selden zarar gören doğu Kentucky için daha fazla yardım sözü verdi. Biden, acil durum çalışmaları için federal fon düzeyinde bir artışa izin verdi ve FEMA, toplam 12 için bireysel yardım almaya uygun olanlara beş ilçe ekledi.

Beshear, bir gün önce sel felaketinden bu yana eyalet parklarında kalan yerinden edilmiş bazı sakinleri ziyaret ettikten sonra Pazar günü bir tweet’te “Bu iyi bir haber ve büyük bir yardım olacak” dedi.

“Bu Kentuckians hayal edilemez şeyler yaşadı. Önceliğim onların yanında olmak” dedi.

Appalachian dağ bölgesinde sadece 48 saat içinde 8 ila 10 1/2 inç (20 ila 27 santimetre) yağmur yağmasının ardından selde en az 37 kişi hayatını kaybetti. Sel, Virginia ve Batı Virginia’daki eyalet sınırının hemen karşısındaki bölgeleri de vurdu.

Ulusal Hava Servisi, radar tabanlı yağış tahminlerinin 26-29 Temmuz tarihleri ​​arasında 14 ila 16 inç yağmur yağdığını öne sürerek, toplamların “tarihsel olarak duyulmamış” olduğunu söyledi.

reklam

Ekipler teknelerde arama yaparken ve enkazla tıkanmış dere kenarlarını tararken, fırtınadan sonraki günlerde 1.300’den fazla kişi kurtarıldı. Mahalle sakinleri selden sonra evlerini ve yaşamlarını onarmaya çalışırken, çalışma ekipleri hala elektrik ve su bağlantılarını düzeltmeye çalışıyordu.

Beshear, Pazar günü elektrik kesintilerinin 300’e düştüğünü tweetledi. Ölüm sayısı 37’de kaldı, ancak Kentucky Eyalet Polisi en az iki kişinin hala kayıp olduğunu bildirdi.

“Yıkım çok büyük. Önümüzdeki haftalarda, aylarda ve yıllarda Doğu Kentucky komşularımız için orada olacağız” dedi.

Telif hakkı 2022 Associated Press. Tüm hakları Saklıdır. Bu materyal izinsiz yayınlanamaz, yayınlanamaz, yeniden yazılamaz veya yeniden dağıtılamaz.

Gönderi kaynağı: Haber 4jax

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored