The federal government has decommissioned its multi-million-dollar coronavirus tracing app COVIDSafe after just over two years of use

Sağlık departmanı Avustralyalıları onu silmeye çağırdığı için COVIDSafe uygulaması hizmet dışı bırakıldı

Bir zamanlar karantinadan çıkış biletimiz olarak adlandırılan koronavirüs uygulaması, federal hükümetin tartışmalı multi-milyon dolarlık COVIDSafe izleme programını sadece iki yıl sonra sildiğini açıkladığı için üzücü bir sonla karşılaştı.

Salı gecesi COVIDSafe kullanıcılarına uygulamanın kullanımdan kaldırıldığı ve uygulamayı telefonlarından silmeleri talimatı verildi.

‘COVIDSafe hizmet dışı bırakılıyor. Uygulama artık kişi takibinde kullanılmıyor, ‘bildirim okundu.

Federal hükümet, milyonlarca dolarlık koronavirüs izleme uygulaması COVIDSafe’i iki yıldan biraz fazla bir süre kullandıktan sonra hizmet dışı bıraktı.

61236177 11096979 image m 3 1660090529899

COVIDSafe uygulamasının kullanıcıları Salı gecesi cihazlarından uygulamayı silmelerini söyleyen bir bildirim aldı.

‘Bu güncelleme, uygulamanın işlevselliğini kaldırır, böylece hiçbir bilgi depolanmaz veya toplanmaz. Bu, COVIDSafe’in hizmetten çıkarılması sürecini mümkün kılacaktır.’

Scott Morrison hükümeti tarafından 2020 başlarındaki pandemi sonrasında Covid vakalarının izini sürmek amacıyla getirilen tartışmalı uygulamanın kapatılması, Temmuz ayı sonunda Sağlık Bakanı Mark Butler tarafından imzalanmıştı.

Bay Butler’ın imzaladığı emir, uygulamanın ‘artık önlemek veya kontrol etmek için gerekli olmadığını; Covid’in girişi, ortaya çıkması, kurulması veya yayılması.

COVIDSafe, Morrison Hükümeti tarafından Nisan 2020'de Covid pandemisinin erken aşamalarına yanıt olarak başlatıldı.

COVIDSafe, Morrison Hükümeti tarafından Nisan 2020’de Covid pandemisinin erken aşamalarına yanıt olarak başlatıldı.

Geçen yıl Eylül ayında, izleme uygulamasının vergi mükelleflerine 9 milyon dolara mal olduğu, ancak pandemi boyunca sağlık yetkililerinin henüz farkında olmadığı yalnızca 17 yakın kişinin bulunmasına yardımcı olduğu ortaya çıktı.

Uygulama tarafından toplanan veriler, Güney Avustralya’da pandemi boyunca kişileri tanımlamak için bir kez kullanılmadı.

Dönemin Hükümet Hizmetleri Gölge Bakanı Bill Shorten, uygulamanın devam eden maliyetinin çok pahalı olduğunu ve bu kadar az sonuç verdiği için ayda yaklaşık 100.000 dolardan çalıştığını söyledi.

“Eldeki kanıtlara göre, tespit ettiği 17 benzersiz vakanın her biri için vergi mükellefine 537,325$’a mal oluyor” dedi.

Sağlık Bakanı Mark Butler, COVIDSafe uygulamasının Temmuz ayında kullanımdan kaldırılmasına ilişkin imzayı atarak, uygulamanın 'artık önlemek veya kontrol etmek için gerekli olmadığını;  Covid'in girişi, ortaya çıkması, kurulması veya yayılması'

Sağlık Bakanı Mark Butler, COVIDSafe uygulamasının Temmuz ayında kullanımdan kaldırılmasına ilişkin imzayı atarak, uygulamanın ‘artık önlemek veya kontrol etmek için gerekli olmadığını; Covid’in girişi, ortaya çıkması, kurulması veya yayılması’

COVIDSafe uygulaması, ilk piyasaya sürüldüğünde ağır eleştirilerle karşı karşıya kaldı ve insanlar, nüfusun konumunu izlemek için tasarlanmış bir uygulamanın gizliliğin ihlali olduğunu tartıştı.

Toplanan bilgilere erişilebileceği veya üçüncü bir tarafa satılabileceği endişeleri de vardı.

Bununla birlikte, kısıtlamalar hafifledikçe ve mağazalar QR giriş kodlarını kaldırdıkça, uygulama büyük ölçüde kullanılmadı ve nüfusun çoğu tarafından unutuldu.

Hizmetten çıkarma, uygulamanın son güncellemesinden neredeyse bir yıl sonra geliyor.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored