Pink Floyd co-founder Roger Waters believes Joe Biden is a

Pink Floyd’un kurucu ortağı Roger Waters, rock şovunun ‘savaş suçluları’ bölümünde Joe Biden’ı içeriyor

Pink Floyd’un kurucu ortağı Roger Waters, Joe Biden’ın ‘Ukrayna’daki yangını körükleyen’ bir ‘savaş suçlusu’ olduğuna inanıyor.

Şu anda solo turneye çıkan 78 yaşındaki Waters, rock şovunda oynadığı bir montaj sırasında Biden’ı kışkırtıcı ünvanla markalaştırdı.

İngiliz müzisyen, gazetecinin Waters’ın Biden’ı şovunun kışkırtıcı bölümüne dahil etme kararını sorgulamasının ardından hafta sonu CNN sunucusu Michael Smerconish ile hararetli bir tartışmaya girdi.

Waters, ABD başkanının Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky’yi müzakere etmeye ve ‘bu korkunç, korkunç savaşa’ son vermeye teşvik etmeyerek ‘büyük bir suç’ işlediğini söyleyerek Biden’ı savaş suçu montajına dahil etmesini haklı çıkardı.

İkili ayrıca Amerika’nın Rusya-Ukrayna ihtilafındaki rolü ve Çin ile Tayvan arasında devam eden gerilim hakkında da tartıştı.

Waters, ABD’nin kendisini bu dış ilişkilere dahil ederek haddini aştığına ve ‘kurtarıcı propagandayı’ zorladığına inanıyor.

Pink Floyd’un kurucu ortağı Roger Waters, Joe Biden’ın “Ukrayna’daki yangını körükleyen” bir “savaş suçlusu” olduğuna inanıyor.

Son derece politik olan This Is Not a Drill Tour’un ortasında, Waters konser sırasında anlatılan mesajları tartışmak için Smerconish ile oturdu.

CNN sunucusu röportaja, Waters’ı Biden’a tokat attığı ‘savaş suçlusu’ etiketini sorarak başladı.

Pink Floyd’un kurucu ortağı, “Eh, Ukrayna’daki savaşı körüklüyor” diye yanıtladı. ‘Bu çok büyük bir suç. Amerika Birleşik Devletleri neden Zelensky’yi bu korkunç, korkunç savaşa olan ihtiyacı ortadan kaldırarak müzakere etmeye teşvik etmiyor?’

Smerconish, Waters’ı ‘işgal edilen partiyi suçlamakla’ suçlayarak karşılık verdi, ancak müzisyen NATO’yu Rusya’yı zorlamakla suçlayarak karşılık verdi.

‘Peki, herhangi bir savaş ne zaman başladı? Yapmanız gereken tarihe bakmak ve ‘Eh, bu gün başladı’ diyebilirsiniz. 2008’de başladığını söyleyebilirsin,” diye tartıştı Waters.

Waters, This Is Not a Drill Tour'un ortasında, konser sırasında tasvir edilen son derece politik mesajları tartışmak için CNN sunucusu Michael Smerconish ile oturdu

Waters, This Is Not a Drill Tour’un ortasında, konser sırasında tasvir edilen son derece politik mesajları tartışmak için CNN sunucusu Michael Smerconish ile oturdu

Konser sırasında Waters, savaş suçlusu olduğuna inandığı politikacıların bir montajını gösteriyor.  ABD başkanının Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky'yi müzakere etmeye ve 'bu korkunç, korkunç savaşa' bir son vermeye teşvik etmeyerek 'büyük bir suç' işlediğini iddia ederek karışıma Joe Biden'ı da dahil etti.

Konser sırasında Waters, savaş suçlusu olduğuna inandığı politikacıların bir montajını gösteriyor. ABD başkanının Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky’yi müzakere etmeye ve ‘bu korkunç, korkunç savaşa’ bir son vermeye teşvik etmeyerek ‘büyük bir suç’ işlediğini iddia ederek karışıma Joe Biden’ı da dahil etti.

Biden'ın selefi Donald Trump'ı da 'savaş suçluları' arasına dahil etti.

Biden’ın selefi Donald Trump’ı da ‘savaş suçluları’ arasına dahil etti.

“Bu savaş, temelde NATO’nun Rusya sınırına kadar ittiği ve bunu yapmayacaklarına söz verdikleri eylem ve tepkisiyle ilgili. [Mikhail] Gorbaçov, SSCB’nin tüm Doğu Avrupa’dan çekilmesini müzakere etti.’

Smerconish, ABD’nin, Waters’ın hemen reddettiği küresel ‘kurtarıcı’ rolünü üstlenme geçmişine sahip olduğunu öne sürdü.

‘İkinci Dünya Savaşı’na Pearl Harbor yüzünden girdin. Müzisyen, tamamen izolasyoncuydunuz’ dedi.

Tanrıya şükür o zamana kadar Ruslar kanlı savaşı çoktan kazanmıştı. Yirmi üç milyon Rus öldü, seni ve beni Nazi tehdidinden korudu.’

Waters, Biden'ın Ukrayna'daki çatışmayı körüklediğini iddia etti ve NATO'yu Rusya'yı savaşa zorlamakla suçladı.  RESİM: 7 Ağustos 2022 Pazar günü Ukrayna'nın Kharkiv kentinde Rus hava saldırısının ardından çöken bir konut binasının enkazı arasında bir ayçiçeği görülüyor.

Waters, Biden’ın Ukrayna’daki çatışmayı körüklediğini iddia etti ve NATO’yu Rusya’yı savaşa zorlamakla suçladı. RESİM: 7 Ağustos 2022 Pazar günü Ukrayna’nın Kharkiv kentinde Rus hava saldırısının ardından çöken bir konut binasının enkazı arasında bir ayçiçeği görülüyor.

Mariupol'daki Azovstal Demir ve Çelik Fabrikası savunucularının akrabaları ve arkadaşları, 7 Ağustos 2022 Pazar günü, Ukraynalı savaş esirlerini öldürdükten sonra Rusya'yı terörizmin devlet sponsoru olarak tanımayı talep eden bir miting düzenlediler.

Mariupol’daki Azovstal Demir ve Çelik Fabrikası savunucularının akrabaları ve arkadaşları, 7 Ağustos 2022 Pazar günü, Ukraynalı savaş esirlerini öldürdükten sonra Rusya’yı terörizmin devlet sponsoru olarak tanımayı talep eden bir miting düzenlediler.

Ayrıca, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin kendi kendini yöneten ada ülkesine sürpriz bir ziyaret yapmasının ardından artan gerilimler gören Çin ile Tayvan arasında devam eden çatışmaya da değindi.

Pelosi ulusa destek verdi ve Çin’in ABD yetkililerinin oraya seyahat etmesini engelleyerek ‘Tayvan’ı izole etmeyeceğine’ söz verdi. Sözleri, Pekin askeri tehditlerini artırıp Tayvan’a balistik füzeler fırlatırken geldi.

Waters, Smerconish’e verdiği demeçte, “Size… gidip biraz daha okumanızı ve Çinliler Meksika ve Kanada’ya nükleer silahlı füzeler yerleştirirse ABD’nin ne yapacağını anlamaya çalışmanızı öneririm,” dedi.

Gazeteci karşılık verdi: ‘Çinliler biz konuşurken Tayvan’ı çevrelemekle çok meşguller.’

Roger Waters, gösterileri sırasında siyasi açıklamalar yapmaya yabancı değil

Roger Waters, gösterileri sırasında siyasi açıklamalar yapmaya yabancı değil

Roger Waters, Ekim 2016'da Kaliforniya, Indio'daki bir konser sırasında dönemin Başkanı Donald Trump'a karşı bir açıklama yaptı.

Roger Waters, Ekim 2016’da Kaliforniya, Indio’daki bir konser sırasında dönemin Başkanı Donald Trump’a karşı bir açıklama yaptı.

Cevaptan etkilenmeyen Waters, “Tayvan Çin’in bir parçası. Bu, 1948’den beri tüm uluslararası toplum tarafından kesinlikle kabul edilmiştir. Bilmiyorsanız, yeterince okumuyorsunuz demektir.

‘Tarafınızın propagandasına inanıyorsunuz. Gerçekten okuma yapmadan insan hakları ve Tayvan hakkında konuşamazsınız.’

Waters, “Çinliler 2013’te Irak’ı işgal edip bir milyon insanı öldürmedi” dedi. ‘Çinliler kimi işgal edip katletti?’

Smerconish, görünüşe göre Uygurlara ve Pekin’in yerleştirdiği diğer çoğunlukla Müslüman nüfusa atıfta bulunarak, “Kendileri,” diye yanıtladı. ‘yeniden eğitim kampları’, zorla kısırlaştırmaya ve zorla etiketlenmeye tabi tutuldu.

Waters, Smerconish’in yanıtını sert bir şekilde söyleyerek şunları söyledi: Boğalar! Bu tamamen saçmalık! Kesinlikle saçmalık!’

Waters ayrıca ABD'yi, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin ada ulusuna yaptığı son ziyaretle artan Çin ve Tayvan arasındaki ihtilaf hakkında propaganda yapmakla suçladı.  Solda Pelosi ve sağda Tayvan Devlet Başkanı Tsai Ing-wen, 3 Ağustos 2022 Çarşamba günü Tayvan'ın Taipei kentinde düzenlenen bir toplantıda görüntülendi.

Waters ayrıca ABD’yi, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin ada ulusuna yaptığı son ziyaretle artan Çin ve Tayvan arasındaki ihtilaf hakkında propaganda yapmakla suçladı. Solda Pelosi ve sağda Tayvan Devlet Başkanı Tsai Ing-wen, 3 Ağustos 2022 Çarşamba günü Tayvan’ın Taipei kentinde düzenlenen bir toplantıda görüntülendi.

Çin, Perşembe günü adanın üzerinden uçan ve Japon sularına inen balistik füzeler ateşleyerek Tayvan'a yönelik askeri tehditlerini artırdı.

Çin, Perşembe günü adanın üzerinden uçan ve Japon sularına inen balistik füzeler ateşleyerek Tayvan’a yönelik askeri tehditlerini artırdı.

Müzisyenin yorumları Twitter’da tepkilere yol açtı ve birçoğu iddialarının tamamen saçma olduğunu öne sürdü.

‘Division Bell’de Roger Waters ne yapıyor?’ Avustralya Stratejik Politika Enstitüsü’nün Savunma, Strateji ve Ulusal Güvenlik Programı müdür yardımcısı Alex Bristow tweet attı. ‘Ayın Karanlık Yüzünde yaşadığı açık.

‘Tayvan hiçbir zaman komünist Çin tarafından yönetilmedi.’

The Jerusalem Post Diplomatik Muhabiri Lahav Harkov, “Temel kural: Roger Waters’ın jeopolitik hakkında söylediği her şey yanlıştır.”

61169231 11090717 image a 80 1659940203494

61169229 11090717 image a 83 1659940262060

61169235 11090717 image a 82 1659940238223

Müzisyenin yorumları Twitter'da tepkilere yol açtı ve birçoğu iddialarının tamamen saçma olduğunu öne sürdü

Müzisyenin yorumları Twitter’da tepkilere yol açtı ve birçoğu iddialarının tamamen saçma olduğunu öne sürdü

Ukrayna’nın eski Avusturya Büyükelçisi Olexander Scherba, “Hey @rogerwaters, önce bir savaş olmayacağını söylüyorsunuz çünkü Putin çok iyi” dedi.

‘Daha sonra (sic) bir savaş var – ve iyi diyorsunuz, bu iyi bir nedenden dolayı bir savaş. Neden şimdiden Rusya’ya taşınmıyorsun, seni korkak, kalpsiz, acımasız, kayıp küçük insan?’

Kremlin File podcast’inin ortak sunucusu Olga Lautman, Scherba’ya yanıt verdi ve şunları ekledi: “Çin’in Tayvan hakkında yaydığı çöp propagandasına göre, nereye taşınacağı konusunda bir seçeneği var gibi görünüyor. Rusya ve Çin. Acaba ikisinden de maaş alıyor mu?’

“Tayvanlı analistlerin ve hatta CNN’in irtibat listesindeki vatandaşların bile sıkıntısı var gibi görünüyor. Gazeteci ve yazar Jojje Olsson, Roger Waters’ın zihninde entelektüel esneklik eksikliği de var.

61169191 11090717 image a 79 1659940127756

61169157 11090717 image m 75 1659940082927

Bazı internet kullanıcıları, müzisyeni sadece 'CNN propagandasını ifşa ettiğini' iddia ederek savunmak için koştu.

Bazı internet kullanıcıları, müzisyeni sadece ‘CNN propagandasını ifşa ettiğini’ iddia ederek savunmak için koştu.

Bazı internet kullanıcıları, müzisyeni sadece ‘CNN propagandasını ifşa ettiğini’ iddia ederek savunmaya koştu.

‘Pink Floyd’un kurucu ortağı Roger Waters, CNN’nin Çin karşıtı propagandasını ifşa ediyor!’ Hong Kong merkezli bir kanun yapıcı ve teknoloji girişimcisi olan Dominic Lee yazdı.

Minnesota’dan başarısız bir kongre adayı olan Johnny Akzam, “@Rogerwaters, CNN’den @smerconish’i yaydıkları propaganda konusunda eğitmeye çalışıyor,” diye yazdı.

Somali merkezli bir Twitter kullanıcısı, “Roger Waters’ın (Pink Floyd’un kurucusu) CNN yalanlarını ve propagandasını 90 saniyede nasıl yok ettiğine bakın” diye ekledi.

‘Keşke Somalili politikacılarımız ve vatandaşlarımız, ayrılmaz topraklarımıza ve egemenliğimize saygısızlık edenlere güç kullanarak nasıl karşı koyacaklarını öğrensinler.’

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored