Panguru ölümü: Ölümcül parçalamadan sonra iki köpek yere indirildi ve üçüncüsü ‘ciddi şekilde yaralandı’, kurban seçildi

Neville Thomson, 69. Fotoğraf / Temin Edildi

Perşembe günü bir Northland adamının ölümcül bir şekilde hırpalanmasının ardından iki köpek yere indirildi ve polis üçüncüsünü arıyor.

Üçüncü köpeğin ağır yaralı olduğuna inanılıyor ve polis, köpeğe rastlayanları ona yaklaşmamaya ve bunun yerine Polis veya Hayvan Yönetimi ile iletişime geçmeye çağırıyor.

Polis dün yetişkin bir köpeği de vurdu.

Adamın ailesi 1News’e 69 yaşındaki babaları Neville Thomson’ın sevdiği ve değer verdiği iki köpeği olduğunu ve ona saldıran köpeklerin onunla birlikte kalan bir arkadaşına ait olduğunu iddia etti.

Kurbanın kızı Nataria Moore, olanları öğrendiğinde odanın havasının çekildiğini hissettiğini söyledi.

“Bütün bunlar olurken iki köpeğini içeride kilitli tutarak korumaya çalıştı, hiçbir şekilde karışmadılar.”

Kurbanın üvey kızı da programa annesinin o sırada onunla telefonda olduğunu söyledi.

Far North Area soruşturma müdürü, kıdemli dedektif çavuş Mark Dalzell, Panguru mülkündeki olay yeri incelemesinin bu akşam tamamlanmasını beklediklerini söyledi.

“Perşembe günü meydana gelen ani ölümle ilgili soruşturmalar devam ediyor ve bunun bir parçası olarak yarın otopsi yapılacak.

“Düşüncelerimiz bu zor zamanda merhumun ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte olmaya devam ediyor.”

Alarm Perşembe günü saat 14:00’ten hemen önce yükseltildi.

Neville Thomson, 69. Fotoğraf / Dosya
Neville Thomson, 69. Fotoğraf / Dosya

St John Ambulans ve Kohukohu İtfaiyesi müdahale etti, ancak saldırgan köpekler hala serbestken, kendilerini korumak için silahlandıran polis mülkü güvenli hale getirene kadar adamla ilgilenemediler. Kurban olay yerinde hayatını kaybetti.

İlk rapor, mülkte altı yavru da dahil olmak üzere yaklaşık bir düzine köpek olduğuydu. Cuma günü mülkte bulunan köpeklerin sayısı yaklaşık 25’e yükseldi.

Parçalama, Panguru’nun kuzeyindeki Runaruna Yolu açıklarındaki Puketawa Yolu üzerinde meydana geldi. Alan, engebeli ve izole edilmiş olup, çalılık, çam tarlaları ve engebeli tarım arazilerinin hakim olduğu bir bölgedir.

Puketawa Rd’da birkaç sakin daha var.

Polis olay mahallini korurken ve kurbanın garaj yolunun sonuna park etmiş bir dizi başka araçla, bölge bugün hala bir faaliyet kovanıydı.

Yerel halk, ölü adamın çoğunlukla kendine saklandığını, ancak saygın olduğunu ve erzak almak için düzenli olarak kasabaya geziler yaptığını söyledi.

Panguru’yu süt ve ekmek saldırısından sadece bir gün önce, her zaman olduğu gibi kamyonunun ön koltuğunda birkaç köpeğiyle aramıştı.

Adını vermek istemeyen bir sakin, yerlilerin Nev’i “herkese dostça davranan sevimli bir adam” olarak tanıdığını söyledi.

Köpekleri “korkunç” görünse de, onların saldırgan olduklarını hiç bilmiyordu ve saldırıdan sorumlu olduklarına inanamadı.

“Nev hakkında söylenecek kötü bir şey yok, o havalı yaşlı bir adam. Kendini tuttu ama herkes onu ve köpeklerini tanıyordu. Sevdiği tek şey köpekleriydi.”

Geçenlerde, torunlarını ve 90’lı yaşlarında ölen hasta babasını görmek için şehir dışına gitmişti.

Sadece iki haftadır evdeydi.

O uzaktayken, köpekleri de olan başka bir adam evine bakıyordu.

Ev bakıcısının köpeklerinin hala evde olduğuna inanıyordu, ancak bu doğrulanamadı.

Başka bir sakin onu küçük, hafif yapılı bir adam olarak tanımladı, büyük bir köpek onu yere düşürürse şansı çok azdı.

Panguru’nun genel mağazası Whakarapa Toa’nın dışında yetişen bir grup kuia da ölüm karşısında şok oldu.

Biri kurbanı yerel işletmeleri destekleyen “iyi bir adam” olarak tanımladı.

“Köpekleri olduğuna inanamıyorum. O sırada orada başka biri var mıydı bilmiyorum, biz de herkes kadar karanlıktayız.”

Bildiklerinin çoğunun haber raporlarından ve sosyal medyadan toplandığını söyledi.

Uzak Kuzey Bölge Konseyi, Kuzey Hokianga’daki Panguru mülkünde yaklaşık 25 köpeğin olduğunu doğruladı, ancak bunlardan bazıları yavruydu.

“Belediyenin Hayvan Yönetimi ekibi tarafından mülk üzerinde yapılan bir tarih kontrolü, mülk için aktif kayıtlı köpek olmadığını tespit etti; insanların ikiden fazla köpeğe sahip olmalarına izin verilir, ”dedi bölge hizmetleri konseyi genel müdürü Dean Myburgh.

Konseyin bugün Panguru’da herhangi bir hayvan kontrol görevlisi olmadığını söyledi.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored