BEFORE: Monika put on weight during lockdown

Ofis çalışanı 16 HAFTADA vücudunu değiştirip 18 kilo verdi

Covid-19 pandemisi sırasında 8 bedenden 16 bedene yükselen meşgul bir ofis çalışanı, sadece dört ayda nasıl üç taşı kaybettiğini ortaya çıkardı.

45 yaşındaki Londralı Monika Kurtova, pandemi sırasında uzun saatler çalıştıktan sonra kendini kahvaltıda geç akşam yemekleri ve cheesecake yerken buldu.

13’ünde teraziyi devirdikten sonra, Monika Noel için giymek istediği sırtı açık elbiseyle motive oldu ve kendini haftada üç kez kişisel bir antrenörle çalışmaya ve yüksek proteinli bir diyet planına adadı.

Sadece birkaç ay sonra, 10’da tartıldı ve egzersiz rutininin, çocukluğundan beri onu rahatsız eden fonksiyonel skolyozun neden olduğu ağrıyı yönetmesine yardımcı olduğunu buldu.

MailOnline’a, fitness rejimine başladığından beri hayatının her unsurunun iyileştiğini söyledi ve şunları ekledi: ‘Evet, ‘devam edebilir miyim?’ devam etmek, sürece güvenmek ve yol boyunca her başarıyı kutlamak.’

SONRA: Yaklaşık 16 hafta sonra üç taş kaybetmişti.

Covid-19 salgını sırasında 8 bedenden 16 bedene balon yapan Londralı 45 yaşındaki Monika Kurtova, sadece dört ayda nasıl üç taşı kaybettiğini ortaya çıkardı.

FEMAIL’e konuşan Monika, pandemiden önce ‘her zaman formda ve zayıf’ olduğunu, ancak karantina sırasında kilosuyla mücadele etmeye başladığını söyledi.

“Daha önce zayıftım ama bu her zaman aşırı kalori açığıydı – 8 bedendim ama sağlıklı bir yaşam tarzım yoktu.

‘Bir miso çorbası veya salata ve bisküvi ile yaşıyor olurdum – doğru miktarda yiyecek değildi.’

Bu arada, uzun süreli ağrılı bir durumu yönetmekle de mücadele ediyordu.

Monika, dönüşümünden önce resmedildi

Kazanımlar: Monika'dan sonra resim

Sonra: Monika vücudunun her yerinden yağ bıraktı ve artık fonksiyonel skolyozun neden olduğu ağrıdan muzdarip değil

Monika, yıllarca profesyonel bir klasik akordeonist olarak çalışmasının bir sonucu olarak fonksiyonel skolyozdan muzdaripti.

“Müzisyenler genellikle vücutlarındaki ağrılardan bahsetmezler. İnsanlar sahnede güzel performansı görüyor ve gülümsüyor ama genellikle sırt ağrısı, omuz ve kalça hizasızlığı çekiyorlar.

‘Günde yaklaşık altı veya yedi saat pratik yapıyordum ve 15 yıl boyunca beni skolyozla bırakan bükülmüş bir pozisyonda oturuyordum.

’30 yıldır sırt ağrısıyla yaşıyorum.’

Skolyoz nedir?

Skolyoz, omurganın S şeklinde anormal eğriliğidir.

Belirtiler arasında omurgada gözle görülür bir eğrilik, bir omuz veya kalçanın diğerinden daha belirgin olması, kıyafetlerin düzgün asılmaması ve sırt ağrısı sayılabilir.

Ağrı genellikle yalnızca durumu olan yetişkinleri etkiler.

Çoğu durumda, skolyozun nedeni bilinmemekle birlikte, serebral palsi ve kas distrofisinden kaynaklanabilir.

Birleşik Krallık’ta skolyoz, her 1000 çocuktan üç ila dört çocuğu etkiler.

Ayrıca 65 yaş üstü kişilerin yüzde 70’inde bir dereceye kadar skolyoz olduğu düşünülmektedir.

Kadınlarda erkeklere göre daha sık görülür.

Durumu olan çocukların çoğu, hafif olduğu ve çocuk büyüdükçe kendini düzelttiği için tedaviye ihtiyaç duymaz.

Bununla birlikte, ciddi vakalarda çocuğun büyümesi durana kadar sırt desteği takması gerekebilir.

Bazen bir çocuğun omurgasını düzeltmek için ameliyat olması gerekir.

Yetişkinlerde, durumu bir sırt desteği veya ameliyatla tedavi etmek için genellikle çok geç olduğundan, tedavi ağrıyı azaltma etrafında döner.

Kaynak: NHS Seçimleri

Dedi ki: ‘Covid’den sonra, bir şekilde kendimi aynı değil buldum. Yeterince içmiştim.

Birdenbire 12 beden, sonra 14 beden oldum, sonra daha fazla kıyafet almam gerekti ve ‘hayır, artık bunu yapamam’ diye düşündüm.

‘Bunu değiştirmenin bir yolunu bulmam gerekiyordu ama aç kalmayacağınız ve sağlıklı, lezzetli ve besleyici yiyecekler yiyemeyeceğiniz bir yerde bunu yapmanın bir yolu olmalı.

‘Bir gün içeri gireceğim’ diye düşünerek spor salonunun yanından geçerdim.

Geçen Ekim ayında Monika, sonunda Roar Fitness spor salonuna katıldığını söyledi ve şunları ekledi: “Başladığım andan itibaren kendimi harika hissettim – herkes çok misafirperverdi ve bir spor salonuna girdiğinizde sık sık karşılaştığınız garipliklerin hiçbiri yoktu. süper fit görünüyorsun.

Yoğun bir fitness programına kaydoldu – yani sabah 6.30’da antrenmana hazır olmak için sabah 5’te kalkması gerekiyordu.

Ama kendini aç bırakmaktan ve kalorileri azaltmaktan çok uzak olan Monika, yemesi gereken yiyecek miktarıyla gerçekten mücadele etti.

Dedi ki: ‘Ne kadar yemek yemem gerektiğine şok oldum. Daha önce hiç kahvaltı yapmamıştım ve birden somon balığı, iki yumurta ve yarım avokado yemem gerekti ve beynim ‘hayır’ derken, sürece güvenmek ve bana söylediklerini yapmak zorunda kaldım.

Ama kendimi aç hissetmiyordum ve ilk üç haftada 3 kilo verdim, sonraki üç hafta 3 kilo daha verdim – sihir gibiydi, inanılmazdı.

‘İlk ay aç olmadığım halde 4 kilo verdim. Yiyorsun, aç değilsin ve zayıflıyorsun.

‘Momentumu yakaladım ve bir Yılbaşı partisi için sırtı açık bir elbise giymek istedim.

‘Onu satın almıştım ve her gün görebilmem için dolabımın kapısında asılı duruyordu. Sonunda, 15 Aralık’a kadar giymeye hazırdım – planladığımdan çok daha erken.

‘Ayrıca teşhirde bir bikinim vardı ve şimdi bir plaj tatili için hazırım.’

“Antrenörüm Morgan ile seanslar inanılmazdı ve ondan çok şey öğrendim. Hiçbir şey bir çaba değildi ve sürekli nazik bir itme vardı, ancak bir angarya gibi hissetmediğim bir şekilde, yine de ilerlemeye devam ettim.

‘Daha güçlü ve daha güçlü hissettim ve dört ayda 18 kilo verdim.’

Ekmek ve çikolatayı azaltmak bazıları için bir angarya olsa da, çaylak Monika diyet sırasında peynir dışında hiçbir yiyeceği veya ikramı neredeyse hiç kaçırmadığını söyledi.

Sıkı bir yüksek proteinli diyet planına başladıktan sonra, Monika öğle ve akşam yemeklerini biftek, balık (resimde, somon füme) veya tavuk gibi salata ve proteinle doldurmanın keyfini çıkardı.

Sıkı bir yüksek proteinli diyet planına başladıktan sonra, Monika öğle ve akşam yemeklerini biftek, balık (resimde, somon füme) veya tavuk gibi salata ve proteinle doldurmanın keyfini çıkardı.

Monika, spor salonunda haftada üç kez kişisel antrenör Morgan Harris ile birlikte çalışarak 16 haftalık bir program izledi (resimde birlikte)

Monika, spor salonunda haftada üç kez kişisel antrenör Morgan Harris ile birlikte çalışarak 16 haftalık bir program izledi (resimde birlikte)

Sadece birkaç ay sonra, 10'da tartıldı ve egzersiz rutininin, çocukluğundan beri onu rahatsız eden fonksiyonel skolyozun neden olduğu ağrıyı yönetmesine yardımcı olduğunu buldu.

Sadece birkaç ay sonra, 10’da tartıldı ve egzersiz rutininin, çocukluğundan beri onu rahatsız eden fonksiyonel skolyozun neden olduğu ağrıyı yönetmesine yardımcı olduğunu buldu.

Proje yöneticisi artık 165kg (resimde) - kendi vücut ağırlığının iki katından fazla - kalça itme hareketi yapabiliyor ve egzersizi sevmeye başladığını söyledi

Proje yöneticisi artık 165kg (resimde) – vücut ağırlığının iki katından fazla – kalça itme hareketi yapabiliyor ve egzersizi sevmeye başladığını söyledi

Diyet planının ‘harika’ olduğunu söyledi ve şunları ekledi: ‘Kahvaltıda veya proteinli kreplerde yumurta ve somon balığını kesinlikle sevdim. Var olan her lezzeti yaptım – çikolata, fındık, vanilya.

Başlangıç ​​için bunaltıcı olabilir ama mükemmel bir şekilde organize olmam ve tüm yemeğimi hafta sonu planlamam gerekiyordu çünkü işim çok yoğundu.

Canım tatlı çektiğinde karbonhidratların yerini aldıkları için buzdolabımda yaban mersini için özel bir raf vardı.

‘Ama lezzetli bir çeşitlilik vardı ve akşam yemeğinizi hazırlamak 15 dakika sürüyorsa sevilmeyecek ne var?’

Ve değişen sadece kilosu değildi. Dört aylık programdan sonra, gençlik yıllarından beri çektiği acının ‘tamamen yatıştığını’ buldu.

Orada asılı: 45 yaşındaki şimdi sabahın erken saatlerinde spor salonuna gidiyor, hedefine ulaşmaya kararlı

Orada asılı: 45 yaşındaki şimdi sabahın erken saatlerinde spor salonuna gidiyor, hedefine ulaşmaya kararlı

“Eskiden işyerinde kalkıp dolaşmak zorunda kalırdım ama şimdi daha uzun süre oturabiliyorum çünkü omurgamdaki eğrilik çok iyileşti.”

Ekledi: “Artık 165 kg’lık kalçayı kaldırabiliyorum – vücut ağırlığımın iki katından fazla ve insanlar neden bu kadar ağır kaldırdığımı sorduklarında, onlara şeftali gibi bir popo istediğimi söylüyorum.”

Birçoğu için, kilo verdikten sonra yeni aerodinamik figürlerini korumak, sürecin en zor kısmı olabilir.

Ancak Monika, 8 beden olarak ince bir beden olarak kaldı ve şimdi kendini yeni bir meydan okumayla zorluyor, halter alıyor.

O ekledi: ‘Dört aylık programı bitirdikten sonra, şimdi ne yapacağım’ dedim. Arkadaşlar günde iki kez mi çalışıyorsun diye soruyordu ama kalorilerim yükseldim ve haftada sadece iki kez antrenman yaptım. Kilom ve belim aynı kaldı.

‘Egzersiz yaptığınızda her şey düzelir – hayata bakışınız, kendinizle olan ilişkiniz, arkadaşlarınızla olan ilişkiniz, işiniz; daha güçlü bir insan olursun.

‘Artık egzersiz yapmak ve ağır ağırlık kaldırmak hayatımın bir parçası. Şimdi 6.30’da spor salonunda değilim – sabah 6’dayım.

‘Kadınlar ağır kaldırırsa hantal olacağınız konusunda yanlış bir kanı var, ancak bu doğru değil – daha ince, daha güçlü ve güzel bir tonda olursunuz.

‘Vücudlarımızın bu kadar harika makineler olması inanılmaz – sadece doğru yakıta ihtiyacımız var.’

Hayatımın en iyi formunda kalarak mümkün olduğunca çok kadına ilham vermek istiyorum ve bu sadece bir başlangıç. 40’lı yaşlarımın ortasındayım ama ağırlıklarla neler yapabileceğim ve bu yolculuğun nereye varacağı konusunda heyecanlıyım.’

Daha önce Monika’nın diyeti

SABAH KAHVALTISI: Hiçbiri

ATIŞTIRMALIKLAR: Sabah 11’de kruvasan veya cheesecake, çay ve kahve

ÖĞLE YEMEĞİ: Balık veya tavuk ve soslu büyük salata

AKŞAM YEMEĞİ: Çorba veya humus ve kruvasan

Monika’nın diyetinden sonra

SABAH KAHVALTISI: Protein krepleri, chia tohumlu hindistan cevizi yoğurdu, badem ve çilek, omlet veya yumurta, somon ve avokado

ÖĞLE YEMEĞİ: Balık veya tavuklu büyük salata

AKŞAM YEMEĞİ: Tavuk ve sebzeli güveç, tarak, brokoli veya Quorn biberli ton balığı bifteği

TATLI: Şekersiz aromalı gelo tozu ile süzme peynir

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored