Nirvana Adını Nasıl Aldı?

Nirvana Adını Nasıl Aldı?

Kurt Cobain, lisedeyken basçı Chris Novoselic ile tanıştı, ancak The Melvins’de (Loudwire aracılığıyla) karşılıklı arkadaşlarla takılırken arkadaşlıklarını pekiştirdiler. Novoselic ile tanışmadan önce, Cobain’in Melvins davulcusu Dale Crover (NME aracılığıyla) ile Fecal Matter adlı kısa ömürlü bir grubu vardı. Hatta kendi adının yazılışıyla oynamaya, k ve c’leri yer değiştirmeye ve d’leri araya sokmaya başladı. Adını yıllar içinde Kurdt Kobain ve diğer varyasyonlar olarak imzaladı. Aslında bir süre ülkede yaşamış olan Hırvat kökenli Chris, ara sıra Krist adını ve Novoselić’in mirasını onurlandırmak için aksanıyla heceler (Plitvice Times aracılığıyla).

Cobain ve Novoselic, başlangıçta yerel Aberdeen, Washington izleyicilerini yatıştırmak için bir Creedence Clearwater Revival cover grubu olarak bir araya gelmeye başladılar ve kendilerine uygun bir şekilde The Sellouts adını verdiler. Grup sadece birkaç prova için sürdü, ancak çoğu kişi tarafından ilk resmi Nirvana davulcusu olarak kabul edilen (HuffPost aracılığıyla) yeni davulcu Aaron Burckhard ile reform yaptı. Ancak grubun tarih yazacak ilk enkarnasyonu, Shocking Blue’nun “Love Buzz”ı gibi parçaları coverlayarak ve daha sonraki albümlerde yer alacak müzikleri yazarak temellerini bulmakken, isimsizdiler.

Aynı adı taşıyan glam metal grubuyla karıştırılmaması için Skid Row olarak prova yapan ve performans sergileyen grubun kayıtları korunmuştur (YouTube aracılığıyla). Bu kadroyla hayranlar geliştirirken, sürekli olarak Ted Ed Fred, Throat Oyster, Pen Cap Chew, Windowpane ve tematik olarak çok benzer olan Bliss gibi diğer isimlerle uğraştılar.

1 Ocak 1989’da grup dört kişilikti (ilave gitarist Jason Everman ve davulcu Chad Channing ile birlikte) ve Sub Pop’a Nirvana adı altında (Billboard aracılığıyla) imza attı.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored