Muhalefetin Başkan Yardımcısı Margaret Alva'yı Seçti

Muhalefetin Başkan Yardımcısı Margaret Alva’yı Seçti

Yeni Delhi:

Muhalefetin başkan yardımcısı adayı Margaret Alva Pazartesi günü Ulusal Demokratik İttifak (NDA) yarışmacısı Jagdeep Dhankhar’a karşı yarışacağını ve kimseden korkmayacağını söyledi.

Zor bir savaş olduğunu biliyorum ama siyasette mesele kazanmak ve kaybetmek değil. Mesele savaşmaktır. Onların (NDA’nın) kampanyasıyla (başkan yardımcısı adayı Jagdeep Dhankhar için) savaşacağım. Alva, “Kimseden korkmayacağım.

Bayan Alva, Salı günü cumhurbaşkanlığı seçimleri için aday gösterecek.

“Bana duydukları güven için tüm liderlere teşekkür ediyorum” dedi.

Alva’nın adaylığı hakkında konuşan Kıdemli Kongre lideri Mallikarjun Kharge, “O hak eden bir aday ve farklı kapasitelerde çalışmış deneyimli bir lider. Onu birlik içinde destekliyoruz. 18 parti onu destekliyor.”

Muhalefet Pazar günü, eski Birlik Bakanı ve Kongre lideri Margaret Alva’nın yaklaşmakta olan cumhurbaşkanlığı seçimleri için Muhalefetin adayı olacağını duyurdu.

Bayan Alva beş dönemdir parlamenter ve Rajasthan, Goa, Gujarat ve Uttarkand Valisi olarak görev yaptı ve parlamento işleri, gençlik ve spor, kadın ve çocuk gelişimi, bilim ve teknoloji bölümlerinden sorumlu Birlik bakanı olarak görev yaptı.

Bayan Alva, Hindistan Başkan Yardımcısı olarak M Venkaiah Naidu’nun yerini alma yarışında NDA’dan Jagdeep Dhankhar’a karşı yarışacak.

Hindistan’ın 16. Başkan Yardımcısı seçimleri 6 Ağustos’ta yapılacak. 2017’de NDA, Venkaiah Naidu’yu cumhurbaşkanlığı seçimleri için aday gösterdi ve Hindistan’ın 15. başkan yardımcısı oldu. Görev süresi 10 Ağustos’ta sona eriyor.

(Başlık dışında, bu haber NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored