Napheesa Collier returned for Minnesota Lynx Sunday night

Minnesota Lynx WNBA yıldızı Collier, doğum yaptıktan sonra ÜÇ AYDAN daha kısa bir süre sonra sahaya geri döndü

Napheesa Collier, Mayıs ayında kızı Mila’yı doğurduktan üç aydan kısa bir süre sonra Pazar günü WNBA’ya etkileyici bir dönüş yaptı.

2019 WNBA Yılın Çaylağı seçilen Minnesota Lynx yıldızı, 21 dakikayı altı puanla tamamladı ve ardından yeni doğan bebeğini basın toplantısına getirdi.

Collier, hamileliğinden hemen sonra mahkemeye geri dönmek istediğini ima etmişti, ancak çok azı 10 buçuk haftanın mümkün olmasını bekliyordu ve kalabalıktan coşkulu bir karşılama aldı.

Üç aydan kısa bir süre önce kızı Mila'yı doğurdu

Napheesa Collier, doğum yaptıktan üç aydan kısa bir süre sonra Pazar günü WNBA’ya geri döndü.

Collier daha sonra bir replika forma giyen kızı Mila'yı basın toplantısına getirdi

Collier daha sonra bir replika forma giyen kızı Mila’yı basın toplantısına getirdi

Collier, maç sonrası Mila’yı kucağında tutarken, “Gerçekten heyecanlandım,” dedi. ‘Açıkçası, bazı sinirler geliyor, özellikle sezonun bu sonlarında ve buraya geri dönüp her şeyi yapmak için acele etmeye çalışıyor.

Ama ismimin söylendiğini duymak ve hayranların beni desteklemesi çok iyi hissettirdi. Bu gerçekten iyi bir duyguydu. Bu yüzden bu gece oynadığım için gerçekten mutluyum.’

Lynx baş antrenörü Cheryl Reeve şunları ekledi: ‘Oyunun hızına yetişmesi gerekiyor ve bazı şeyler oluyor, ancak bu muhtemelen düşündüğüm kadar başarılı, muhtemelen başlangıçta düşündüğümüzden biraz daha uzun oynuyor. ‘

Collier, geçen sezon Minnesota’nın en skorer oyuncusuydu (maç başına 16.2) ve Pazar günü 20 sayı atmak ve Lynx’in Atlanta Dream’i yenmek ve playoff umutlarını canlı tutmak için dördüncü çeyreği kullanmasına yardımcı olmak Kayla McBride’a bırakıldı.

Collier, Atlanta Dream'i Target Center'da yendikten sonra takım arkadaşlarıyla kutluyor

Collier, Atlanta Dream’i Target Center’da yendikten sonra takım arkadaşlarıyla kutluyor

Atlanta (14-19), normal sezona bir hafta kala – New York Liberty’nin (13-19) yarım maç önünde ve bir maç kala, sekizinci ve final, playoff noktası için Phoenix Mercury ile berabere kaldı. Minnesota (13-20) ve Los Angeles Sparks (13-20) önünde.

Dream, Collier üç sayılık bir oyunu dönüştürdükten sonra 7 dakika ile Minnesota’yı 70-59 öne geçiren 10-0’lık bir koşu sırasında art arda altı şut denemesini kaçırdı ve 32 saniye sonra McBride 3 sayılık isabet buldu. Maya Caldwell, Atlanta’nın 3 dakikadan fazla süren kuraklığını ortadan kaldırmak için 3 sayılık atış yaptı.

Natalie Achonwa üç sayılık bir oyunla karşılık verdi, Rachel Banham bir barfiks atışı yaparak Lynx’e 5:28 kala 75-62 öne geçti.

Collier kalabalığa teşekkür etti ve ardından kızını da basın toplantısına getirdi.

Collier kalabalığa teşekkür etti ve ardından kızını da basın toplantısına getirdi.

Moriah Jefferson 3 sayı aralığından 5’te 4 isabetle maçı 18 sayı ile tamamlarken, Banham 12 sayı, Sylvia Fowles ise 8 sayı, 8 ribaund ve 3 blok ekledi. Fowles, Brittney Griner’ı geçerek WNBA tarihinde 718 kariyer bloğuyla üçüncü oldu.

Atlanta’da Aari McDonald ve Rhyne Howard 16’şar sayı kaydetti ve Cheyenne Parker 12 sayı ekledi – hepsi de ilk yarıda. Caldwell ve Naz Hillmon 10’ar sayı kaydetti.

Minnesota 31 şutta 26 asist yaptı ve 12 üçlük attı.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored