Lord Chamberlain Ne Yapar?

Lord mabeyinci, makamını simgelemek için törenler sırasında iki eşya taşır. Birincisi, Atlas Obscura’nın belirttiği gibi eski bir geleneğin parçası olan beyaz bir asa. İngiliz hükümdarlarının, her biri bir idari görevi temsil eden yetkililere farklı renklerde (mor, kırmızı, mavi, yeşil, beyaz ve siyah) personel bahşettikleri bilinmektedir. İkinci öğe, tipik olarak kalça cebinde tutulan altın veya mücevherli bir anahtardır. Anahtar, lord mabeyincinin Kraliyet Hanesinin bir gözetmeni olarak rolünü simgeliyor.

Lord Chamberlain altında da hizmet veren birçok insan var. Theodora’ya göre, kadı yardımcısı, mabeyincinin yardımcısı olarak görev yapıyor ve törenlerin ve olayların kusursuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için tören ustaları, mareşaller ve memurlar var. Görevlerinden bazıları, törenler ve partiler sırasında konukları ağırlamak, elçileri taşımak ve uygun görgü kurallarının herkes tarafından takip edilmesini sağlamaktır. The Independent’ın belirttiği gibi, mabeyinci olmak yarı zamanlı bir iştir, ancak büyük sorumlulukları da beraberinde getirir.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored