Ashton Kutcher Says He Battled Vasculitis: Here

İşte 5 Noktada Neler Olduğu

247 Dünyadan Haberler
247 Dünyadan Haberler

Ashton Kutcher kısa süre önce vaskülitle olan savaşını açıkladı.

  1. İngiltere Ulusal Sağlık Servisi’ne (NHS) göre vaskülit, kan damarlarının iltihaplanması anlamına gelir. Vücudun bağışıklık sistemi damarlara, atardamarlara ve küçük kılcal damarlara saldırdığında ortaya çıkar.
  2. Enflamasyon, bağışıklık sistemimizin yaralanma veya enfeksiyona verdiği doğal tepkidir. Ancak vaskülitte, bir nedenden dolayı bağışıklık sistemi sağlıklı kan damarlarına saldırır ve onların şişmesine ve daralmasına neden olur. NHS, bunun nedeni genellikle bilinmemekle birlikte bir enfeksiyon veya ilaç tarafından tetiklenebilir.
  3. Vaskülit semptomları, durumun spesifik tipine ve ciddiyetine bağlıdır. Yaygın semptomlar arasında iştah kaybı, kilo kaybı, yorgunluk, döküntü, ağrılar, ağrılar ve ateş bulunur.
  4. ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Departmanına bağlı Ulusal Sağlık Enstitüsü (NIH), yaş, etnik köken, aile öyküsü ve sigara ve yasadışı uyuşturucu kullanımı gibi yaşam tarzı faktörlerinin vaskülit riskine katkıda bulunabileceğini söylüyor. NIH ayrıca, bunların dışında yüksek tansiyon, tiroid hastalığı ve enfeksiyonlar için bazı ilaçların da buna katkıda bulunabileceğini söyledi.
  5. Hastalığın tedavisi iltihabı azaltmayı amaçlamaktadır. Doktorlar reçetesiz ilaçlarla tedaviye başlar, ancak ciddi vakalar için steroid ilaçlar veya bağışıklık sisteminin aktivitesini azaltan diğer ilaçlarla tedavi edilir.

Gönderi kaynağı: Ndtvnews

5 Noktada Ne Var yazısı ilk olarak 247 News Around the World’de çıktı.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored