Hong Kong, varışlar için COVID otel karantinasını 3 güne indirdi

Hong Kong, varışlar için COVID otel karantinasını 3 güne indirdi

HONG KONG – Şehrin lideri Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Hong Kong’un denizaşırı varışlar için zorunlu otel karantinasını bir haftadan üç güne indireceğini söyledi.

Güney Çin şehri, anakara Çin ile birlikte, COVID-19’u yerel nüfusa yayan gezginlere karşı karantina gerektiren dünyadaki birkaç yerden biri olmaya devam ediyor. Cuma günü yürürlüğe giren politika, pandemi başladığından bu yana Hong Kong’un gelenler için en kısa karantinası olacak.

Hong Kong lideri John Lee, gelen yolcuların belirlenmiş bir otelde üç gün karantinaya almaları ve ardından bir sağlık kodu sistemi kullanılarak hareketlerinin kısıtlanacağı dört günlük tıbbi gözetimden geçmeleri gerektiğini söyledi.

Lee, karantinada sadece üç günlük yeni politikanın, risk faktörlerini kontrol etmek için bilimsel kanıt ve verilerin analiz edilmesinden sonra yapıldığını söyledi.

reklam

Lee, “Hong Kong’daki (insanların) ekonomik faaliyetlerine ve sosyal yaşamlarına karşı riskleri de dengelemek zorundayız” dedi.

“(Veriler) bize belirlenmiş bir otelde üç günlük karantinayı bitiren kişilerin risk faktörünün… aslında toplumdaki bulaşma risk seviyesinden daha fazla olmadığını gösteriyor” dedi.

COVID-19 politikalarındaki değişiklikler, şehir sağlık yetkililerinin önümüzdeki haftalarda ikiye katlanarak 8.000’e çıkabileceği konusunda uyardığı günlük enfeksiyonlardaki artışa rağmen geliyor.

Karantina ve gözetim haftaları boyunca, gezginlerin ayrıca COVID-19 için düzenli olarak test yapması gerekecek ve enfekte olanlar tecritte kalmalıdır.

Negatif test edenler toplu taşımayı kullanabilir ve alışveriş merkezlerine ve pazarlara girebilirler, ancak barlara ve eğlence parklarına giremezler veya yaşlı evlerini, okulları ve belirli sağlık tesislerini ziyaret edemezler.

Salgının çoğu için Hong Kong, dünyanın en katı COVID-19 giriş kısıtlamalarından bazılarını uyguladı. Bir noktada Hong Kong, gezginler için 21 güne kadar zorunlu otel karantinası ve çok fazla COVID-19 vakası ithal etmeleri durumunda belirli havayollarından şehre uçuşları yasaklayacak bir “devre kesici” mekanizması gerektirdi.

reklam

Bu önlemler şehrin turizm endüstrisini harap etti ve uluslararası bir finans merkezi ve iş merkezi olarak bilinen bir şehirde iş seyahatlerini aksattı.

Hong Kong Yatırım Fonları Derneği CEO’su Sally Wong, karantinadaki azalmayı memnuniyetle karşıladı ve bunu “ileriye doğru büyük bir adım” olarak nitelendirdi.

Şehrin rekabet gücünü yeniden kazanması için Hong Kong’daki karantinanın tamamen kaldırılması gerektiğini söyledi.

Wong, “Ama kadranı hareket ettirebilen şey, üç günden sıfıra nasıl geçebileceğimizdir” dedi. “Birçok konferans, toplantı vb. aylar öncesinden planlanıyor ve hükümet bir sonraki adıma ışık tutabilirse (tutabilirse) son derece yardımcı olacaktır.”

Salgın başladığından beri yüz binlerce sakin Hong Kong’u terk etti. Birçok şirket, karantinasız seyahatin yeniden başladığı Singapur gibi ülkelere de taşındı.

Telif hakkı 2022 Associated Press. Tüm hakları Saklıdır. Bu materyal izinsiz yayınlanamaz, yayınlanamaz, yeniden yazılamaz veya yeniden dağıtılamaz.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored