Sen. Lindsey Graham, R-S.C., questions Supreme Court nominee Ketanji Brown Jackson during a Senate Judiciary Committee confirmation hearing on Capitol Hill in Washington, Tuesday, March 22, 2022. 

Graham, Enflasyon Azaltma Yasası’nın ‘her şeyi daha da kötüleştireceğini’ söyledi

YENİArtık Fox News yazılarını dinleyebilirsiniz!

RS.C.’den Senatör Lindsey Graham Pazar günü yaptığı açıklamada, Demokratların Cumhuriyetçilerin desteği olmadan Senato’dan geçirmeye hazır oldukları Enflasyon Azaltma Yasası’nın enflasyonu düşürmeyeceğini ve durgunluğu daha da kötüleştireceğini söyledi.

Graham, CNN’in “Birliğin Durumu” programına katıldığı sırada, kabaca 433 milyar dolarlık yeni harcamayı içeren yasa tasarısının “her şeyi daha da kötüleştireceğini” söyledi.

Graham, “İki partili bir altyapı tasarısına oy verdim, silah yasasına oy verdim, buna oy vermeyeceğim” dedi. “Asgari vergi olan %15, harcamaları yok eder. Şimdi bu ne anlama geliyor – eğer bir şirket bir ekipman satın alırsa, onu satın aldıkları yıl 2017 vergi indirimi kapsamında harcayabilirler – bu ortadan kalkar.”

“Yani [the Congressional Budget Office] şirketleri fabrika inşa etmeye, ekipman satın almaya teşvik ediyor, bu da resesyondan çıkmamıza yardımcı olacak,” diye devam etti South Carolina Cumhuriyetçi. “Benzin pompasının maliyetini artıracak ithal petrol varillerinde %16,4’lük bir vergi var, Obamacare için sübvansiyonlar yılda 304.000 dolar kazanan ailelere gidiyor, ki bence bu yanlış tasarlanmış ve sonuç olarak, bu olmayacak. enflasyona yardımcı olur.”

DEMOKRATLAR, MANCHIN-SCHUMER BONOSUNU SATMAK İÇİN YANLIŞ MESAJLARA GÜVENİYOR

Senatör Lindsey Graham, RS.C., 22 Mart 2022 Salı, Washington’daki Capitol Hill’de Senato Yargı Komitesi onay oturumu sırasında Yüksek Mahkeme adayı Ketanji Brown Jackson’ı sorguluyor.
(AP Fotoğrafı/Andrew Harnik)

Graham, Demokratların tasarıyı bütçe açığını azaltmak olarak gösterme girişimlerinin bir “hile” olduğunu söyledi.

Senatör, “Açığı 100 milyar dolar azaltacağını söylüyor – neredeyse bir trilyon dolar harcayacağız” dedi. “Gerçek şu ki, Obamacare sübvansiyonları 3 yıl sonra ortadan kalkıyor. Pekala, hepimiz gitmeyeceklerini biliyoruz. Yani 10 yıl yerinde kalırlarsa, açığa 280 milyar dolar eklenecek. Yani bu bir hile.”

“Bu şey her şeyi daha da kötüleştirecek ve hiçbir Cumhuriyetçi buna oy vermeyecek” dedi.

Güney Carolina'dan Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Ulusal Sağlık Enstitüsü (NIH) için bütçe tahminlerini ve 26 Mayıs 2021'de Washington DC'deki Capitol Hill'deki tıbbi araştırmaların durumunu inceleyen bir duruşma sırasında dinliyor.

Güney Carolina’dan Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Ulusal Sağlık Enstitüsü (NIH) için bütçe tahminlerini ve 26 Mayıs 2021’de Washington DC’deki Capitol Hill’deki tıbbi araştırmaların durumunu inceleyen bir duruşma sırasında dinliyor.
(Fotoğraf STEFANI REYNOLDS/POOL/AFP tarafından Getty Images aracılığıyla)

Başkan Biden’ın Build Back Better (BBB) ​​Yasası’nın küçültülmüş bir versiyonu olan Enflasyon Azaltma Yasası, tahminen 433 milyar dolara mal olacak ve bunların çoğu iklim hükümlerine yatırılacak ve vergi geliri 739 milyar dolar artırılacak. Adına rağmen, partizan olmayan Kongre Bütçe Ofisi’nden (CBO) bu hafta yayınlanan bir rapor, tasarının enflasyon üzerinde “ihmal edilebilir” bir etkisi olacağını söyledi.

DEMOKRATLARIN ENFLASYONU AZALTMA YASASI ‘EKONOMİK HATA’DIR: EKONOMİST

Ofis, “2022 takvim yılında yasa tasarısının yürürlüğe girmesinin CBO’nun değerlendirmesine göre enflasyon üzerinde ihmal edilebilir bir etkisi olacaktır” dedi. CBO’nun tahminlerine göre, 2023 takvim yılında enflasyon, tasarı kapsamında muhtemelen mevcut yasaya göre 0,1 puan daha düşük ve 0,1 puan daha yüksek olacaktır.

Vergi Vakfı tarafından Aralık ayında yapılan bir analize göre, faturadaki ekonomik açıdan en zararlı hüküm, 1 milyar doların üzerinde kârı olan işletmelerin minimum %15’lik bir vergi oranı ödemesini gerektiren %15’lik “kurumlar alternatif asgari vergisi”dir.

Başkan Joe Biden, en son COVID-19 izolasyonundan sonra evi olan Del. Rehoboth Beach'e giderken Washington'daki Beyaz Saray'ın Güney Bahçesinde Marine One'a binmek için yürürken gazetecilerin sorularını yanıtlıyor, 7 Ağustos Pazar. 7, 2022.

Başkan Joe Biden, en son COVID-19 izolasyonundan sonra evi olan Del. Rehoboth Beach’e giderken Washington’daki Beyaz Saray’ın Güney Bahçesinde Marine One’a binmek için yürürken gazetecilerin sorularını yanıtlıyor, 7 Ağustos Pazar. 7, 2022.
(AP Fotoğraf/Manuel Balce Ceneta)

Vergi Vakfının projeleri, asgari verginin tek başına GSYİH’yı yüzde 0,1 oranında azaltacağını ve yaklaşık 27.000 işe mal olacağını söyledi. Asgari vergi, vakfın Kasım ayı analizine göre, kömür endüstrisinin vergi öncesi defter gelirine %7,2’lik net vergi artışı getirerek kömür işçilerine en büyük darbeyi vuracak. Araştırmaya göre vergiden en çok etkilenen ikinci sektör, yüzde 5,1 vergi artışıyla karşı karşıya kalan otomobil ve kamyon imalat sanayileri oldu.

FOX HABER UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Partizan olmayan Kongre Vergilendirme Ortak Komitesi (JCT), tasarının vergi gelirlerini en fazla artıracağı yıl olan 2023’te, yılda 10.000 dolardan az kazanan bireylerin %3.1 daha fazla vergi ödeyeceğini ve 20.000 dolar arasında kazananların %3.1 daha fazla vergi ödeyeceğini iddia eden verileri yayınladı. -Yılda 30.000$, %15’lik asgari verginin damlama etkisi nedeniyle %1,1’lik bir vergi artışı görecektir. Raporda, yılda 100.000 dolar veya daha az kazananlardan toplanan vergi gelirinin 2023’te 5,8 milyar dolar artacağı belirtildi.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored