U.S. Senator Joe Manchin (D-WV) delivers remarks to reporters at the U.S. Capitol in Washington, D.C., U.S. November 1, 2021.

Flashback: Manchin iki partililiği vaaz etti. Enflasyon hareketinde de aynı pozisyonu alacak mı?

YENİArtık Fox News yazılarını dinleyebilirsiniz!

Senatör Joe Manchin’in, DW.Va.’nın devasa bir sosyal harcama ve vergilendirme yasasını yeni keşfettiği desteğinden kaynaklanan bir soru, daha önce Demokratlar tarafından zorlanan diğer yüksek profilli yasalarda olduğu gibi Cumhuriyetçi girdi ve destekte ısrar edip etmeyeceğidir.

Geçen yıl Manchin, Demokratların o sırada “saldırı altında” ilan ettiği oy haklarını ele alan herhangi bir mevzuatın, desteğini almak için Cumhuriyetçilerden girdi ve destek içermesi gerektiğini açıkladı.

Sonunda, iki taraflılık eksikliğini öne sürerek Demokrat destekli Halk İçin Yasası’nı desteklemeyi reddetti ve Amerikan demokrasisini “yok edeceğini” savunarak Demokrat arkadaşlarını “partizan politika yapımı” için kınadı.

“Oy kullanma hakkı Amerikan demokrasimiz için esastır ve bu hakkın korunması parti veya siyasetle ilgili olmamalıdır. En azından paylaştığım bir değer olan bu hakkın korunması asla partizanca yapılmamalıdır” dedi.

230’DAN FAZLA EKONOMİST, MANCHIN’İN HARCAMA FATURASININ ENFLASYONU SÜREKLİ OLACAĞINI UYARDI

ABD Senatörü Joe Manchin (D-WV), 1 Kasım 2021’de Washington DC’deki ABD Başkenti’nde gazetecilere açıklamalarda bulundu.
(REUTERS/Jonathan Ernst)

“Gerçek şu ki, daha iyi bir yol var – birlikte bulmaya çalışırsak,” diye ekledi daha sonra.

Senato’nun her Cumhuriyetçi üyesinin, Manchin ile Çoğunluk Lideri Chuck Schumer arasında kapalı kapılar ardında yapılan anlaşmada imzalanan uzlaşma harcama tasarısının resmi adı olan Enflasyon Azaltma Yasasına karşı çıkması bekleniyor.

MANCHIN 2024 YENİDEN SEÇİM ŞANSLARI, YENİ HARCAMA TASARINA DESTEK SONRASINDA ‘ANINDA KAYBOLABİLİR’

Daha önceki iki partili olma taleplerinin aksine, Manchin, Senato Cumhuriyetçilerinden herhangi bir yardım almadan yasa tasarısını hattın ötesine taşımaya yardım etmeye hazır görünüyor. Basit bir çoğunluk yasayı geçirecek ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris, Demokratlar lehine 50-50’lik bir beraberliği bozabilecek.

Fox News Digital, yorum için Manchin’in ofisine ulaştı ve bir sözcüden, onun iki partili olma konusundaki geçmiş çabalarını anlatan bir açıklama aldı, ancak tasarıya Cumhuriyetçi girdi için herhangi bir istekten bahsetmedi.

İletişim direktörü Samantha Runyon yaptığı açıklamada, “Senatör Manchin yıllardır yurt içinde daha fazla enerji ürettiğimizden ve ulusal borcumuzu ödediğimizden emin olmak için iki partili bir şekilde çalıştı ve bu çalışmaların çoğu Enflasyon Azaltma Yasasına yansıdı” dedi.

NY Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, Washington'daki Capitol Hill'de 19 Ekim 2021 Salı günü Demokratik bir politika öğle yemeğinin ardından medyaya konuşuyor.

NY Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, Washington’daki Capitol Hill’de 19 Ekim 2021 Salı günü Demokratik bir politika öğle yemeğinin ardından medyaya konuşuyor.
(AP Fotoğrafı/Jacquelyn Martin)

FOX HABER UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Senato Cumartesi günü yeniden toplanacak ve tasarıyı tartışmaya başlamak için oy kullanması bekleniyor.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored