The FBI and its joint terrorism task forces are "actively" investigating individuals deemed national security threats and suspected terrorists who entered the U.S. after being evacuated from Afghanistan last year, FBI Director Christopher Wray said Thursday, while admitting the bureau does not know where "all" are located at any given time. (Mandel Ngan/Pool via AP)

FBI, ABD’de şüpheli teröristler olarak işaretlenen Afgan tahliyelerini ‘aktif olarak’ araştırıyor, güvenlik tehditleri: Wray

YENİArtık Fox News yazılarını dinleyebilirsiniz!

FBI Direktörü Christopher Wray Perşembe günü yaptığı açıklamada, FBI ve müşterek terör görev güçlerinin, geçen yıl Afganistan’dan tahliye edildikten sonra ABD’ye giren ulusal güvenlik tehdidi ve şüpheli teröristleri “aktif” olarak araştırdığını söyledi. ” herhangi bir zamanda bulunur.

Bir Savunma Bakanlığı muhbiri, Sens. Josh Hawley, R-Mo. ve Ron Johnson, R-Wis.’e, Biden yönetiminin Afganistan’dan tahliye ettiği ve ABD’ye kabul ettiği 324 kişinin Pentagon’un izleme listesinde yer aldığını bildirdi. bilinen, şüpheli teröristler dahil.

Fox News, Şubat ayında, ABD’nin Afganistan’dan çekilmesinin ardından, bilgileri “potansiyel olarak ciddi güvenlik endişeleri” olduğunu gösteren en az 50 Afgan tahliyesinin ABD’ye getirildiğini bildirdi. Bilgi, Pentagon müfettişi genel raporunda geldi ve bu rapor, ABD hükümet yetkililerinin, kendilerini şartlı tahliye için uygun olmayan “aşağılayıcı bilgilere” sahip düzinelerce kişiyi bulamadığını ortaya koydu.

Bu müfettiş genel raporundaki bir dipnotta, “önemli güvenlik endişeleri, el yapımı patlayıcı cihazlarda gizli parmak izleri bulunan kişiler ve bilinen veya şüpheli teröristleri içerdiğini” ve yetkililerin bu aşağılayıcı bilgileri uygun Pentagon personeline göndereceğini belirtti.

PENTAGON IG RAPORU, BİZE GÖNDERİLEN 50 AFGAN TAHLİYESİ ‘POTANSİYEL OLARAK ÖNEMLİ GÜVENLİK ENDİŞELERİ OLDUĞUNU SÖYLÜYOR

Perşembe günü bir Senato Yargı Komitesi duruşması sırasında Hawley, Wray’i ihbarcının raporu hakkında ve 50 değil 324 kişinin ABD’ye aşağılayıcı bilgilerle girdiğinin farkında olup olmadığını sorguladı ve “daha ​​ciddi” bir durum sundu.

FBI Direktörü Christopher Wray Perşembe günü yaptığı açıklamada, FBI ve müşterek terör görev güçlerinin, geçen yıl Afganistan’dan tahliye edildikten sonra ABD’ye giren ulusal güvenlik tehdidi ve şüpheli teröristleri “aktif” olarak araştırdığını söyledi. ” herhangi bir zamanda bulunur. (AP aracılığıyla Mandel Ngan/Havuz)

Wray, “Tam sayının bende olduğunu bilmiyorum,” dedi. Sonuç olarak aktif olarak araştırmaya çalıştığımız ortak terörle mücadele görev güçlerimiz aracılığıyla birkaç kişi olduğunu biliyorum” dedi.

Wray, Hawley’e “gelen kişilerle çok sayıda görüşme yapıldığını – açıkçası tahliyenin bir parçası olarak gelen kişilerle çok sayıda görüşme yapıldığını” söyledi.

“Sanırım bir takım aksaklıklar oldu” dedi. “Kaç tanesi tutuklandı ve hangi suçlamalarla vs., size geri dönmem gerekecek.”

Wray komiteye, ortak terörle mücadele görev güçlerinin “potansiyel terör faaliyetlerini araştırma çabasıyla meşgul olduğunu ve bunların herhangi bir sayısının potansiyel olarak Afganistan’dan gelen insanları içerebileceğini” söyledi.

Komite Sıralama Üyesi Chuck Grassley, R-Iowa, Wray’e FBI’ın tahliye edilenlerin ABD’de nerede olduğunu bilip bilmediğini sordu.

Wray, “İnsanların nerede olduğu hakkında çok fazla bilgimiz var” dedi. “Şu anda burada oturup herhangi bir zamanda hepsinin nerede olduğunu bildiğimizi söyleyemem.”

Muhbir ayrıca Beyaz Saray ve Savunma Bakanlığı yetkililerinin ajans personelini köşeleri kesmeye ve Afgan tahliye edilenlerin tam parmak izi testlerini yapmamaya yönlendirdiğini iddia etti.

Tahliye edilenler, 23 Ağustos 2021'de Afganistan'ın Kabil kentindeki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'ndaki bir tahliye sırasında Boeing C-17 Globemaster III'e binmek için bekliyorlar.

Tahliye edilenler, 23 Ağustos 2021’de Afganistan’ın Kabil kentindeki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’ndaki bir tahliye sırasında Boeing C-17 Globemaster III’e binmek için bekliyorlar.
(ABD Deniz Piyadeleri fotoğrafı Çavuş Isaiah Campbell tarafından)

Wray, bu bilgilere aşina olmadığını, ancak Biden yönetiminin inceleme sürecini savundu.

“Bu, olağanüstü kısa bir süre içinde incelenecek çok sayıda insandı” dedi. “Ve, kaçınılmaz olarak, endişeleri artırıyor.”

Hawley ve Johnson şimdi Pentagon’un Genel Müfettiş Vekili Sean O’Donnell’den yeni bilgi uçuran iddialarına ilişkin derhal soruşturma açılması çağrısında bulunan cevaplar talep ediyor.

Perşembe günü bir Senato Yargı Komitesi duruşması sırasında, Senatör Josh Hawley, R-Mo., FBI Direktörü Christopher Wray'i ihbarcının raporu hakkında ve 50 değil 324 kişinin ABD'ye aşağılayıcı bilgilerle girdiğinden haberdar olup olmadığını sorguladı. "mezar" durum.

Perşembe günü bir Senato Yargı Komitesi duruşması sırasında, Senatör Josh Hawley, R-Mo., FBI Direktörü Christopher Wray’i ihbarcının raporu hakkında ve 50 değil 324 kişinin ABD’ye aşağılayıcı bilgilerle girdiğinden haberdar olup olmadığını sorguladı. “daha ağır” durum.
(Getty Images aracılığıyla Tom Williams/CQ-Roll Call, Inc)

İhbarcı ayrıca, İç Güvenlik Bakanlığı personelinin, kişisel olarak bu tür bilgilerin güncelliğini yitirdiğine inandıklarında eski biyometrik verileri silme yetkisine sahip olduklarını ve senatörlerin “mevcut veri tabanlarının bütünlüğünü kapsayabileceğini ve ulusal güvenliği baltalayabileceğini” iddia etti.

PENTAGON: ‘SORU YOK’ AFGANİSTAN’IN ÇEKİLMESİ TERÖR TEHDİTLERİNİN BELİRLENMESİ ARTTIRILIYOR

Bir DHS sözcüsü bu yılın başlarında Fox News’e, tahliye edilen Afganların titiz bir taramadan ve birçok devlet kurumunu kapsayan bir inceleme sürecinden geçtiğini söyledi.

DHS sözcüsü, “Federal hükümet, kamu güvenliğine veya ulusal güvenliğe tehdit oluşturan hiçbir kişinin Amerika Birleşik Devletleri’ne girmesine izin verilmemesini sağlamak için mevcut her aracı kullanıyor” dedi.

Senatör Ron Johnson, R-Wis., 16 Şubat 2022'de Dirksen Senato Ofis Binası'ndaki Avrupa Senatosu Dış İlişkiler Alt Komitesi ve Bölgesel Güvenlik İşbirliği Alt Komitesi oturumu için yerini alıyor.

Senatör Ron Johnson, R-Wis., 16 Şubat 2022’de Dirksen Senato Ofis Binası’ndaki Avrupa Senatosu Dış İlişkiler Alt Komitesi ve Bölgesel Güvenlik İşbirliği Alt Komitesi oturumu için yerini alıyor.
(Getty Images aracılığıyla Bill Clark/CQ-Roll Call, Inc)

DHS, o sırada, bireysel vakaların ayrıntıları hakkında yorum yapamayacağını, ancak Afganistan’dan tahliye edildikten sonra ve ABD’ye seyahat etmek için izin verilmeden önce, Afgan tahliyelerinin ABD hükümetinin topladığı uluslararası geçiş noktalarına getirildiğini söyledi. biyometrik ve biyografik bilgileri gözden geçirir.

24. Deniz Seferi Birimi ile ABD Deniz Piyadeleri, 28 Ağustos 2021'de Afganistan'ın Kabil kentindeki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'ndaki Tahliye Kontrol Merkezinden geçerken tahliye edilenleri işliyor.

24. Deniz Seferi Birimi ile ABD Deniz Piyadeleri, 28 Ağustos 2021’de Afganistan’ın Kabil kentindeki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’ndaki Tahliye Kontrol Merkezinden geçerken tahliye edilenleri işliyor.
(ABD Deniz Piyadeleri/Personel Çavuş Victor Mancilla/REUTERS aracılığıyla Bildiri)

ABD’DEKİ AFGAN MÜLTECİLER DEVLET BAKANLIĞI: ‘ARKA UÇTAN MUHASEBE YAPIYORUZ’

Yetkililer, yalnızca kapsamlı kontrolleri temizleyen tahliye edilenlerin ABD’ye seyahat etmeleri için onaylandığını söyledi.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored