Dems, ekonomik faturayı hazırlarken bazı vergi hükümlerini değiştiriyor

Dems, ekonomik faturayı hazırlarken bazı vergi hükümlerini değiştiriyor

WASHINGTON Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer Cuma günü yaptığı açıklamada, Demokratların devasa şirketler için önerilen asgari verginin bir kısmını azalttıklarını ve dev ekonomik faturalarında başka değişiklikler yaptıklarını söyledi.

DN.Y.’den Schumer, kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıklara alışılmadık bir bakış atarak, Demokratların, önemli merkezci Sen. Kyrsten Sinema, D-Ariz., aksi takdirde “hayır” oyu vereceğini söylemesinin ardından, hedge fon yöneticilerine önerilen vergi artışını düşürdüklerini söyledi. Schumer, tedbirin yerine, şirketlerin kendi hisse senetlerinden geri satın aldıkları hisseler üzerinde hükümetin çok daha fazla gelir elde etmesini sağlayan yeni bir verginin (diğerlerinin %1 olacağını söylediği) olduğunu söyledi.

“You are. Schumer gazetecilere verdiği demeçte, Sinema tasarıya oy vermeyeceğini, hatta özel sermaye vergisi yasadan çıkarılmadıkça tartışmanın başlaması için oy vermeyeceğini söyledi. “Yani başka seçeneğimiz yoktu.”

reklam

Kendisi ve Sinema’nın çevre, sağlık hizmetleri ve vergi paketinde uzlaşmaya varacağını açıkladıktan bir gün sonra konuştu. Nihai rakamlar hala hesaplanacak olmakla birlikte, genel önlem, çoğunu enerji, iklim ve sağlık girişimleri için kullanarak ve federal açıkları 300 milyar dolar azaltarak – daha sağlam IRS vergi tahsilatları dahil olmak üzere – 700 milyar doların üzerinde gelir sağlıyor.

Anlaşma, Demokratları, parti seçmenlerine güçlü bir şekilde hitap eden Biden’ın iç isteklerinin birçoğunun daha mütevazı ama çarpıcı bir şekilde yeniden dirilişinin eşiğine getiriyor. Bunlar arasında büyük işletmelerin vergilendirilmesi, reçeteli ilaç fiyatlarının kısıtlanması, iklim değişikliğinin yavaşlatılması, ailelerin özel sigorta almasına yardımcı olunması ve federal açıkların azaltılması yer alıyor.

Başka bir değişiklikte Schumer, devasa şirketler için önerilen %15’lik bir asgari verginin kesildiğini ve önümüzdeki on yılda 313 milyar dolardan 258 milyar dolara çıkarılacağını söyledi. Mevzuatın en büyük gelir artırıcısı olan bu hüküm, şimdi bu şirketlerin ekipman maliyetlerini daha hızlı amorti etmelerini sağlayacak, hükümetin vergi alımını azaltacak ve pahalı makine satın alan üreticilere yardımcı olacak. Yeni verginin, geliri 1 milyar doları aşan yaklaşık 150 şirkete uygulanması bekleniyor.

reklam

Demokratlar, Senato’nun tasarıyı Cumartesi günü değerlendirmeye başlamasını planlıyor ve Meclis oylama için önümüzdeki Cuma günü geri dönecek. Önlem, geçiş için Sinema ve diğer tüm Demokratların desteğinin ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in eşitliği bozan oyu gerekeceği 50-50 Senato’da oybirliğiyle Cumhuriyetçi muhalefetle karşılaşacak.

Biden Beyaz Saray’da yaptığı konuşmada, “Bu tasarı çalışan aileler ve ekonomimiz için bir oyun değiştirici” dedi.

Yine de başka revizyonlar mümkündür. Ancak, Senato parlamenter Elizabeth MacDonough, enerji verimliliği projelerinin vergi kredisine hak kazanabilmesi için sendika ölçeğinde ücretlerin ödenmesini gerektiren bir hükmün kalabileceğini söylediğinde paket bir engeli aştı.

Elektrikli araç vergi kredilerini ABD’de monte edilenlerle sınırlayan ve ABD’nin serbest ticaret anlaşmalarının olduğu ülkelerden gelen mineralleri içeren pilleri içeren başka bir bölümü onayladı.

“Geçerli ücret hükümlerimizin onaylanmasından özellikle memnunum. Senato Finans Komitesi Başkanı Ron Wyden, D-Ore., Cumartesi günü erken saatlerde yaptığı açıklamada, bu hükümler temiz enerji projeleri için ücret oranlarını garanti ediyor.

reklam

Demokratlar, ilaç üreticilerinin hastaların özel sigorta şirketlerinden aldıkları ilaçlar için fiyatları enflasyonun üzerine çıkarmaları halinde ceza ödemesi şartı da dahil olmak üzere diğer konularda parlamenterin kararını bekliyorlardı.

Demokratlar, GOP muhalefetinin üstesinden gelmelerine ve çoğu tasarının gerektirdiği 60 oya ihtiyaç duymadan paketi geçirmelerine izin veren özel kurallar kullanıyor. Bu prosedürler uyarınca, parlamenter, esas olarak yeni politika yapmak değil, federal bütçeyi değiştirmeyi amaçlayan kuralları ihlal eden hükümlerin çıkarılmasını zorlayabilir.

Cumhuriyetçiler, önlemin enflasyonu kötüleştireceğini söylüyor – seçmenlerin başlıca endişesi – şirketleri işçi kiralamaktan caydırıyor ve vergileriyle zaten yüksek olan enerji maliyetlerini artırıyor.

Senato’nun 3 Nolu GOP lideri Wyoming’den Senatör John Barrasso, “Pompadaki ağrı daha da kötüleşecek ve bu sadece arabanızı sürmek için gereken enerji maliyetiyle ilgili değil” dedi. “Ayrıca evinizi ısıtacak enerji, ülkemize güç veren enerji, elektrik için enerji.”

reklam

Tarafsız analistler, mevzuatın enflasyon ve ekonomi üzerinde mütevazı bir etkisi olacağını söylediler.

Schumer mevzuat hakkında “Kendimizi oldukça iyi hissediyoruz” dedi. “Ülkenin bu kadar umutsuzca ihtiyacı olan şey bu. Ve Demokratların önümüzdeki günlerde teslim edeceği şey bu.”

Sens. Mark Kelly, D-Ariz., Catherine Cortez Masto, D-Nev. ve Michael Bennet, D-Colo’ya göre tedbir, Batılı senatörlerin eyaletlerinin yıkıcı kuraklık koşullarıyla başa çıkmasına yardımcı olmak için aradığı 4 milyar doları da içerecek. Grup 5 milyar dolar istedi.

Tasarı, değişikliklerle ilgili çoğunlukla Cumhuriyetçilerden gelecek olan sınırsız, kesintisiz oyların “rama-oyu” da dahil olmak üzere uzun bir hafta sonu ile karşı karşıya. GOP, bazılarının Demokratları kampanya-reklam yemi yaratacak oylara sıkıştıracağını umsa da, çoğu kaybetmeye mahkum.

Hedge fonları gibi özel sermaye şirketlerinin yöneticilerini vergilendirmek, uzun zamandır ilericilerin hedefi olmuştur. Mevcut yasaya göre, bu yöneticiler gelirleri üzerinden “taşınan faiz” olarak adlandırılan en üst %37’lik bireysel vergi oranından önemli ölçüde daha az ödeyebilirler.

reklam

Bu önlem aynı zamanda Biden’ın Schumer ile uzlaşma mevzuatının yazılmasına yardımcı olan yerel planlarının daha büyük versiyonlarına karşı uzun zamandır bir duruş sergileyen muhafazakar Senatör Joe Manchin, DW.Va.’nın da favorisiydi.

Ancak ilericiler, kendi hisse senetlerini geri satın alan halka açık şirketlerin vergilendirilmesini de destekliyor; bu, eleştirmenlerin yapay olarak hisse senedi fiyatlarını artırdığını ve parayı yatırımdan uzaklaştırdığını söylediği bir hareket. Geri alım vergisi, 10 yılda net 74 milyar dolar olacak, bu da “taşınan faiz” planının artıracağı 13 milyar dolardan çok daha fazla.

Telif hakkı 2022 Associated Press. Tüm hakları Saklıdır. Bu materyal izinsiz yayınlanamaz, yayınlanamaz, yeniden yazılamaz veya yeniden dağıtılamaz.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored