Sen. James Lankford, R-Okla., is the sponsor of an amendment to codify the Title 42 immigration policy, which Republicans are bringing for a vote during the vote-a-rama on Democrats

Cumhuriyetçiler, ‘rama oylama’ değişikliklerinin ilk diliminde sınır, enerji, IRS ve daha pek çok konuda oy kullanmaya zorlayacak

YENİArtık Fox News yazılarını dinleyebilirsiniz!

Cumartesi gecesi oylama-a-rama’daki ilk Senato GOP değişiklikleri, Cumhuriyetçiler Demokratların sosyal harcama faturasını öldürmeye çalışırken – ya da en azından siyasi olarak acı verici hale getirirken, enerji, sınır ve IRS ile ilgili hükümleri içeriyor.

Belki de başarılı olma olasılığı en yüksek olan, Senatör James Lankford, R-Okla’dan Başlık 42 göç politikasını kodlayan bir değişikliktir. Bu, tasarının baş sponsorlarından biri olan Senatör Joe Manchin, DW.Va. da dahil olmak üzere, politikayı desteklediklerini söyleyen birkaç Demokrat’ı zor durumda bırakabilir. Sens. Mark Kelly, D-Ariz., Jon Tester, D-Mont. ve diğerleri de Biden yönetiminin Başlık 42’yi sona erdirme çabalarını eleştirdiler.

“Onu oraya koyacağız. Birçoğu bir şey söyledi, ama hiçbir zaman kayıtlara geçmediler. Lankford, Cumartesi günü Fox News Digital’e verdiği demeçte, gerçekten kayda geçme ve bu konularda gerçekte neye inandıklarını söyleme zamanı.

Ancak Manchin Cumartesi günü, Cumhuriyetçilerin yasa tasarısına oybirliğiyle karşı çıkmaları beklendiğinden, kötü niyetle teklif edildiğini söylediği için Cumhuriyetçilerin “sahte” değişikliklerine karşı oy kullanacağını söyledi.

R-Okla’dan Senatör James Lankford, Cumhuriyetçilerin Demokratların sosyal harcamaları ve vergilendirme yasa tasarısına ilişkin oylama sırasında oylamaya sunduğu 42. Başlık göçmenlik politikasını düzenlemeye yönelik bir değişikliğin sponsoru.
(Reuters)

SENATE, MARATON OY-A-RAMA’DAN ÖNCE DEMS’İN SOSYAL HARCAMALARINI VE VERGİ FATURALARINI TARTIŞIYOR: CANLI GÜNCELLEMELER

Cumhuriyetçiler ayrıca Sens. John Barrasso, R-Wyo. ve Lindsey Graham, RS.C.’den enerjiyle ilgili değişiklikleri zorluyorlar.

Barrasso’nun değişikliği, ABD’nin karadaki enerji üretimini artırmayı hedefliyor. Graham’s, ithal ve yerli petrol üzerindeki vergiyi Demokratların faturasından kaldıracaktı.

Senatör Shelley Moore Captio, DW.Va.’nın da tanıtılan ilk dilimde bir değişikliği var. Demokratların emisyonları düzenlemeyi hedefleyen tasarısından 45 milyon dolar alacaktı. Bu, Batı Virginia v. EPA davasında, ajansın Kongre’nin onayı olmadan iklim düzenlemelerini uygulama yetkisini önemli ölçüde azaltan bir Yüksek Mahkeme kararının ardından geldi.

R-Idaho’dan Senatör Mike Crapo’nun da IRS’nin denetimler için yılda 400.000 dolardan az kazanan Amerikalıları ve küçük işletmeleri hedeflemesini önlemek için bir değişikliği var.

Senatör Joe Manchin, DW.Va., Demokratların uzlaşma tasarısı hakkında bir basın toplantısı sırasında bir muhabire sesleniyor.

Senatör Joe Manchin, DW.Va., Demokratların uzlaşma tasarısı hakkında bir basın toplantısı sırasında bir muhabire sesleniyor.
(Tyler Olson/Fox News)

DEMS İDDİASI, PARLAMMENTERİN SOSYAL VERGİ VE HARCAMA FATURASININ DEĞERLENDİRİLMESİNDEN SONRA İKLİM VE TARİFLERDE KAZANDI

Bu değişiklikler, 24 saatin daha iyi bir bölümünü alabilecek bir oturumda düzinelerce değişiklik oyu görebilecek olan maraton oyu sırasında oylamaya zorlaması beklenen birçok Cumhuriyetçinin sadece ilki. Senatör Bernie Sanders, I-Vt., tasarıya bazı değişiklikler getireceğini de söylüyor.

Oy-a-rama, Senato’nun bütçe uzlaşma sürecinde, Demokratların 60 oyluk gereksiz eşiği aşmak zorunda kalmadan “Enflasyon Azaltma Yasası” olarak adlandırılan yasasını geçirmek için kullandıkları bir adımdır. Demokratlar, uzlaşma yoluyla yasayı geçirmek için bir yıldan fazla bir süredir çalışıyorlar. Daha önce yasayı “Daha İyi İnşa Et” olarak adlandırdılar ve önceki sürümleri 3 trilyon dolardan fazlaya mal oldu.

Tasarının en yeni versiyonu, 700 milyar dolardan fazla vergi ve 400 milyar dolardan fazla harcama ile önemli ölçüde azaltıldı.

Senatör Bernie Sanders, I-Vt., diğer Demokratların tasarıya değişiklik eklemenin yasanın geçişini tehlikeye atabileceği yönündeki endişelerine rağmen, Demokratların sosyal harcamaları ve vergilendirme yasasında değişiklikler yapacağını söyledi.

Senatör Bernie Sanders, I-Vt., diğer Demokratların tasarıya değişiklik eklemenin yasanın geçişini tehlikeye atabileceği yönündeki endişelerine rağmen, Demokratların sosyal harcamaları ve vergilendirme yasasında değişiklikler yapacağını söyledi.
(Kevin Dietsch/Getty Images)

FOX HABER UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Oylama sırasında herhangi bir değişikliğin geçip geçmeyeceği belli değil. Pek çok Demokrat, tasarının geçirilmesinde herhangi bir komplikasyon oluşmasını önlemek için kabul ettikleri değişikliklere bile karşı oy kullanacaklarını söylüyor.

D-Mass’tan Senatör Ed Markey, “Benim görüşüme göre, bu bize 50 oy kazandıracak tek anlaşma.” dedi. “Bu benim yazacağım fatura değil, ama yine de çok iyi bir fatura. Bu yüzden son geçişte 50 oyu koruyabileceğimizden emin olmak istiyorum.”

Herhangi bir değişiklik geçerse, Demokratik liderlik, oylamanın sonunda, bunları tasarıdan çıkaracak olan, etrafı saran bir değişiklik olarak adlandırılan şeyi getirebilir.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored