Sen. Lindsey Graham, R-S.C., and multiple other GOP Senators promised payback against Democrats for advancing their social spending and taxation bill along party lines in a Friday press conference. 

Cumhuriyetçiler, Manchin ve Sinema’nın Dem sosyal harcamalarını ve vergi faturasını ilerlettiği için oy-a-rama ‘cehennem’ sözü veriyor

YENİArtık Fox News yazılarını dinleyebilirsiniz!

Cumhuriyetçi senatörler, Senato’nun yaklaşmakta olan oylarını Demokratlar için sosyal harcamaları ve vergi faturaları konusunda “cehenneme” dönüştürme sözü veriyorlar ve hatta geri ödeme olarak devam eden bir kararı hazmetme tehdidinde bulunuyorlar.

“Rama oylaması nasıl olacak? Cehennem gibi olacak, ”dedi Senatör Lindsey Graham, RS.C. Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında. “Bunu hak ediyorlar. Joe Manchin ve Sinema’yı zaman zaman radikal sola karşı durdukları için takdir etsem de, ortalama bir insanın hayatını zorlaştıracak yasaları güçlendiriyorlar.”

Graham şunları ekledi: “Birkaç kişiye mantıklı gelecek önerilerde bulunabileceğimizi ve bu cihadı terk edeceklerini umuyorum.”

Senatör Manchin, DW.Va. ve Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, DN.Y., geçen hafta Demokratların bütçe mutabakatı adı verilen bir süreci kullanarak geçirmeyi planladıkları bir anlaşmayı duyurdular. Bu süreç, onların 60 oyluk dolandırıcılık eşiğini aşmalarına izin verecek.

SINEMA, DEMS DEĞİŞİKLİKLERİ YAPTIKTAN SONRA SOSYAL HARCAMALAR VE VERGİ FATURASI İLE ‘İLERİ HAREKET ETMEYİ’ KABUL ETTİ

Senatör Lindsey Graham, RS.C. ve diğer birçok GOP Senatörü, Cuma günü bir basın toplantısında sosyal harcamaları ve vergi faturalarını parti çizgisinde ilerlettikleri için Demokratlara karşı geri ödeme sözü verdi.
(Tyler Olson/Fox News)

D-Ariz’den Senatör Kyrsten Sinema’nın desteği, Demokratların yasayı geçirmeleri için en büyük engel olarak görülüyordu, çünkü eşit olarak bölünmüş Senato’da yasayı geçirmek için oylarının tamamına ihtiyaçları olacak. Başkan Yardımcısı Kamala Harris bağları koparabilir.

Sinema Perşembe günü, Demokratların yasada bazı değişiklikler yapmasının ardından tasarıda ilerlemeyi desteklediğini duyurdu. Bu hamle muhtemelen mevzuatı geçiş yoluna koyuyor.

İlk olarak, Demokratlar, senatörlerin tasarıda sınırsız değişiklik teklif etmelerine izin verilen bir oylama da dahil olmak üzere uzlaşma sürecinin prosedürlerini uygulamak zorunda kalacaklar. Oturum düzinelerce oy içerebilir ve günün daha iyi bir bölümünde, bazen bir gecede sabahın erken saatlerine kadar uzayabilir.

Senato GOP Konferans Başkanı John Barrasso, R-Wyo, Cuma günü Cumhuriyetçilerin oturum sırasında “enerji, enflasyon, sınır ve suç” ile ilgili değişiklikleri sunmayı planladıklarını söyledi.

Senatör Joe Manchin, DW.Va., Demokratların uzlaşma tasarısı hakkında bir basın toplantısı sırasında bir muhabire sesleniyor.

Senatör Joe Manchin, DW.Va., Demokratların uzlaşma tasarısı hakkında bir basın toplantısı sırasında bir muhabire sesleniyor.
(Tyler Olson/Fox News)

MANCHIN DEMOKRATİK SOSYAL HARCAMALAR VE VERGİ FATURASININ GOP ÖNCELİKLERİYLE DOLDURULDUĞUNU İDDİA EDER

Cumhuriyetçiler en azından süreci Demokratların ara seçimlerden önce rahatsız edici oylar almasını sağlamak için kullanmayı umuyorlar. Ayrıca, değişiklikleri ile tasarıyı değiştirebilirler ve bu başarılı değişikliklerden biri bazı Demokratların tasarıya karşı çıkmasına neden olursa, belki de tamamen batırabilirler.

Senato Azınlığı Kırbaç John Thune, R.D., “Bu oyların Demokratlar için sert oylar olacağını düşünüyorum” dedi. “Bence hem Joe Manchin hem de Kyrsten Sinema için soru, bu değişikliklerden herhangi birinin sonunda başarılı olup olmadığı, sarmal değişikliğe oy verecek misiniz yoksa vermeyecek misiniz?”

Kapsamlı bir değişiklik, parti liderliğinin genellikle bir oylamanın sonunda sunduğu ve geçirilen değişiklikleri etkin bir şekilde reddeden bir değişikliktir. Savunmasız üyelerin azınlık tarafından gündeme getirilen zorlu konularda ihtiyaç duydukları şekilde oy kullanmalarına izin vermenin bir yolu olarak görülüyor, ancak herhangi bir değişikliğin tasarıya fiilen girmesini önlüyor.

“Her ikisi de oy vermeyeceklerini söylediler – Amerikan Kurtarma Planında olduğu gibi, kapsamlı bir değişiklik için oy kullandıktan sonra ve o zamanki liderlikleri tarafından yanıltılmış gibi hissettiklerinde – bunlardan birine asla oy vermeyeceklerini söylediler. tekrar,” diye ekledi Thune. “Bu değişiklikler tasarıyı gerçekten değiştirebilecek, daha iyi hale getirebilecek, Meclis’ten geçmeyi zorlaştırabilecek değişiklikler olacak mı? Kim bilir?”

MANCHIN, SOSYAL HARCAMA KANUNUSUNUN DURUŞMA SIRASINDA ORTA SINIF ÜZERİNDEN VERGİLERİ ARTIRACAĞINI GÖSTEREN VERİLERE İTİRAZ ETTİ

Sert Senato oyları, Cumhuriyetçilerin Cuma günü Demokratlara geri dönmeyi planladıklarını söylemelerinin tek yolu değil. Graham ayrıca, Manchin’in Schumer ile yaptığı ve daha sonra enerji izin reformuna oy verme taahhüdünü içeren, potansiyel olarak hükümeti finanse etmek için “devam eden bir karar” içeren anlaşmasının bir bölümünden bahsetti.

Graham, altta yatan politikayı beğense bile, uzlaşma yasasıyla bağlantılı olduğu için prensip dışı olarak böyle bir yasa tasarısına karşı çıkacağını söyledi.

Graham, Devam eden kararı size geri ödemeleri gerekiyor, dedi. “Reforma izin verme konusunda belki benim hoşlanacağım bazı şeyler alman gerekiyor. Batı Virginia’daki bir boru hattı için özel bir anlaşma yapmanız gerekiyor.”

Graham, “Siyasi bir geri ödeme planının parçası olan devam eden bir karara oy vermeyeceğim” dedi. “You are. Manchin, eğer uzlaşmayla yapılamayacak tatlandırıcılara ulaşmak için 60 oy alacağını düşünüyorsan, ne yaptığın hakkında uzun uzun düşünmelisin.”

Senato GOP Whip John Thune Cuma günü yaptığı açıklamada, bazı Cumhuriyetçi değişikliklerin Senato oylamasını geçeceğini ve belki de Demokratların uzlaşma tasarısının geçmesini zorlaştıracağını umduğunu söyledi.

Senato GOP Whip John Thune Cuma günü yaptığı açıklamada, bazı Cumhuriyetçi değişikliklerin Senato oylamasını geçeceğini ve belki de Demokratların uzlaşma tasarısının geçmesini zorlaştıracağını umduğunu söyledi.
(Getty Images aracılığıyla Eric Lee/Bloomberg)

R-Kan’dan Senatör Roger Marshall da bu gerekçelerle devam eden bir karara karşı çıkacağını söyledi.

FOX HABER UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu arada Manchin, Cumhuriyetçilerin partizanlık tarafından kör edildiğini ve Kongre bu kadar kutuplaşmamış olsaydı tasarıyı kabul edeceklerini söylüyor.

“Cumhuriyetçi arkadaşlarımla konuştuğum şey, her zaman bundan emin olmak istiyorlar – sadece daha fazla enerjimiz olmalı. Öyleyse tahmin et? Manchin Perşembe günü Fox News Digital’e verdiği demeçte, çok daha fazlasına sahip olacağız. “Daha çok sondaj yapacağız… Enerjiyi almak için biraz daha gaz hattı inşa edeceğiz. Ve geleceğe yatırım yapacağız, gelecek için enerji.”

“Her zaman ‘peki, borcumuzu ödemek istiyoruz’ diyorlar. 25 yıldır ilk kez 300 milyar dolar ödüyoruz,” diye ekledi Manchin.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored