Çin'in Tayvan'ı alabileceği dört yol: yavaş abluka sıkışmasından 48 saatlik yıldırmaya kadar 'çok hızlı Batı'nın yanıt verecek zamanı yok'

Çin’in Tayvan’ı alabileceği dört yol: yavaş abluka sıkışmasından 48 saatlik yıldırmaya kadar ‘çok hızlı Batı’nın yanıt verecek zamanı yok’

Diplomatik kaynakların iddiasına göre ÇİN, Tayvan’ı almak için 48 saatlik bir yıldırım veya yavaş bir abluka sıkıştırması içeren seçenekler arasında seçim yapabilir.

Çin, bir dizi savaş oyunu sırasında Tayvan’ı etkili bir şekilde ablukaya almak için askeri teçhizat yığınlarını konuşlandırdıktan sonra gerginlikler yüksek.

5

Çin, Perşembe günü Tayvan Boğazı’nda uzun menzilli gerçek yangın tatbikatı gerçekleştirdi.Kredi bilgileri: Almy
Çin, Tayvan'dan 12 mil uzakta canlı yangın tatbikatı yapıyor

5

Çin, Tayvan’dan 12 mil uzakta canlı yangın tatbikatı yapıyor
Füze taşıyan bir Çin uçağı Tayvan'a yakın uçuyor

5

Füze taşıyan bir Çin uçağı Tayvan’a yakın uçuyor
Tayvanlı askeri personel askeri tatbikatta yer alıyor

5

Tayvanlı askeri personel askeri tatbikatta yer alıyor
TM map Taiwan 1

5

Diplomatik kaynaklar The Telegraph’a verdiği demeçte, Çin Tayvan’ı almaya karar verirse, Batı’yı yanıt vermek için çırpınmak için “şimşek hızında 48 saatlik bir saldırı” gerçekleştirmeyi planlayacağını söyledi.

Yayın, taktiğin, Batılı liderlerin Başkan Vladimir Putin’in Ukrayna’ya yönelik saldırısına yanıt vermesinin iki gün sürmesinin ardından Moskova’nın işgalinden öğrenilen bir ders olduğunu anlıyor.

Harekete geçmek için çok önemli bir zaman penceresinin, Rusya’nın Kiev’i alıp Volodimir Zelenskiy hükümetini devirmedeki başarısızlığından çıkarıldığı düşünülüyor.

Diplomatik kaynaklar, Başkan Xi’nin bu süre zarfında Batı’nın “önemli” desteğinin Ukrayna’ya verilmiş olabileceğine inandığını ve aynı fırsatı Tayvan’a vermek istemediğini söylüyor.

34 Çin uçağı ve savaş gemileri adaya inerken Tayvan savaş uçaklarını karıştırıyor
Çin, hipersonik füzelerle batan ABD uçak gemilerini prova ediyor

Pekin, yaklaşan bir istila korkusuyla adanın yakınında askeri tatbikatları hızlandırıyor.

İki ülke arasındaki gerilim son günlerde kaynama noktasına geldi ve Çin, Tayvan hava sahasına jetler göndererek ve unutulmaz tatbikatlarda füzeler ateşleyerek askeri güçlerini esnetmeye devam ediyor.

Tayvan Milli Savunma Bakanlığı, Pekin’in esasen ayrılıkçı bir eyalet olarak gördüğü adayı 68 jet ve 13 savaş gemisiyle kuşattığını söyledi.

Son günlerde 100’den fazla savaş uçağı ve 10 savaş gemisi, Tayvan çevresinde gerçek zamanlı askeri tatbikatların merkezinde yer aldı.

Çin, sahra hastanesi provalarının görüntülerini yayınlayarak Tayvan’a tüyler ürpertici bir uyarıda bulundu – bu da kitlesel kayıplara hazırlandığını gösteriyor.

abluka

Pekin askeri tatbikatları uzatırsa Tayvan mali, ekonomik ve operasyonel olarak tükenebilir.

Kuvvetler, Tayvan’a saldırı başlatmak için kendilerini mümkün olan en iyi pozisyonlarda hazırlayabileceklerdi.

Çin, hayati öneme sahip uluslararası nakliye hatlarını aşan bir güç gösterisiyle Perşembe günü Tayvan çevresinde şimdiye kadarki en büyük askeri tatbikatlarını başlattı.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Polosi’nin bu hafta adaya yaptığı ziyarete Çin’in “ceza” iyon yanıtı vermesinden sonra Tayvan yüksek alarma geçti – 25 yıl sonra ziyaret eden ilk Meclis Başkanı.

Çin devlet medyasına göre, savaş oyunu tatbikatları Perşembe günü saat 12.00’de (0400 GMT) başladı ve “canlı ateş” içeriyordu.

Pingtan çevresinde gökyüzüne uçan küçük mermiler ve ardından beyaz duman bulutları ve yüksek sesle gümbürtü sesleri geldiğine dair raporlar ortaya çıktı.

ADA KAPI

Pekin, Fujian Eyaleti’ndeki küçük adaların kendi topraklarının bir parçası olduğu görüşündedir.

Bazıları, Çin’deki Xiamen şehrinin hemen doğusundaki bir adalar zinciri olan Kinmen ve Tayvan’ın kuzeybatısındaki Matsu Adaları da dahil olmak üzere Çin anakarasından 10 km’den daha az bir mesafede oturuyor.

Çin, Batı’nın tepkisini ölçmek için, yaklaşık 20.000 kişiye ev sahipliği yapan adaların tümünü veya bazılarını çok az bir maliyetle işgal edebilir.

Çin, Kinmen’i geri almaya söz verdiğinde, potansiyel savaşla ilgili korkunç tahminler geldi.

Tayvan, 1949’da Çin anakarasından ayrıldıktan sonra bağımsız bir ulus olduğunda ısrar ediyor.

HAVA YOLU

Dev ulus ABD’ye bir mesaj olarak askeri güçlerini esnetmeye devam ederken, Çin şimdiden Tayvan’ın hava sahasına fırlayan 22 savaş uçağı gönderdi.

Taipei’deki savunma bakanlığına göre, komünist güçler savaş uçaklarını Perşembe günü Tayvan Boğazı’ndan geçen “orta hat” boyunca fırlattı.

Varlık’ın kıyı savunmalarını, radar alanlarını ve hava alanlarını hedef alarak Tayvan’ı zayıflatmak için yukarıdan sınırlı cezalandırıcı saldırılar seçebileceğine inanılıyor.

Batı’nın tepkisinden kaçınmadan Tayvan’ı müzakere masasına yatırma umuduyla büyük nüfus merkezlerinden kaçınılacağı düşünülüyor.

TAM SALDIRI

Uzmanlar, Çin’in Tayvan’a, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısından bile daha yıkıcı olabilecek büyük bir saldırı başlatabileceği konusunda uyardı.

Geniş çaplı bir saldırı durumunda Çin, 70 millik Tayvan Boğazı boyunca stratejik noktalara asker yerleştirmeyi hedefleyecektir.

Tayvan’ın iletişimi kesintiye uğrarsa, siber savaşın kullanılması durumunda ülke genelinde panik hissedilecektir.

DF-17 gibi hipersonik füzelerin “denizdeki hareketli hedefleri” vurmak için kullanılabileceğini iddia etti.

Askeri analistler, yüksek teknolojili insansız hava araçlarının, bir milyona kadar askerin, savaş gemilerinin ve bombardıman uçaklarının 110 millik Tayvan Boğazı üzerinden hızla gönderilebileceğinden korkuyorlar.

Aldi ve Asda gibi büyük mağazalar, popüler yiyecekleri raflardan çekiyor
İki yıl boyunca akrilik tırnaklarım vardı… şimdi doğal tırnaklarım YEŞİL oldu

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored