Stomach-churning images of China House takeaway in Grimsby, including extremely dirty fridges and buckets of uncovered sauce

Çin paket servisi olan restoranın mide bulandıran fotoğrafları dört yıl içinde ikinci kez kapatıldı

Mide bulandırıcı resimler, sağlık müfettişlerinin dört yıl içinde ikinci kez kapattıkları pis bir Çin yemeğinin içinde gösteriyor.

İğrenç görüntüler, et bir lavaboda çözülmeye bırakılırken ve kirli bulaşık leğenlerine atılırken fare pisliği ve haşarat idrar birikintileriyle kaplı pis mutfağı gösteriyor.

Grimsby’nin 50 yaşındaki sahibi Wen Yi Cao, 15 Temmuz’da Grimsby Sulh Ceza Mahkemesi’nde göründüğünde 13 ciddi gıda hijyeni suçunu kabul etti.

Konsey yetkilileri, geçen Kasım ayında Grimsby’deki China House paket servisinin rutin bir incelemesi sırasında şok edici keşfi yaptı ve ‘yakın bir risk’ oluşturduğunu söyleyerek geçici olarak kapattı, ancak o zamandan beri yeniden açıldı.

19 Temmuz’da North East Lincolnshire Council tarafından Facebook’ta yayınlanan ve Pasture Street’teki restoranın içinde çekilen resimlerde ayrıca kirli mutfak aletleri, lekeli çay havluları ve küflü yemek kapları görülüyor.

Grimsby’deki China House paket servisinin aşırı kirli buzdolapları ve kaplanmamış sos kovaları dahil mide bulandıran görüntüleri

Resimler, bir küvetin eski yiyeceklerle kaplandığı, iğrenç derecede kirli kapları ve rafları gösteriyor.

Resimler, bir küvetin eski yiyeceklerle kaplandığı, iğrenç derecede kirli kapları ve rafları gösteriyor.

Kirli bezler ve pisliklerle çevrili lavabolarda buzları çözülen çiğ tavuk parçaları bulundu.

Kirli bezler ve pisliklerle çevrili lavabolarda buzları çözülen çiğ tavuk parçaları bulundu.

Çiğ tavuk parçaları bir lavaboda çözülmeye bırakılırken, diğer etler kirli bulaşık kaplarına dolduruldu.

Sos ve baharat kutuları haşarat tarafından kemirilmiş ve mutfak yüzeyleri kir, küf ve yiyecekle kalınlaşmıştı.

Dolapların aşırı doldurulması nedeniyle soğuk yiyecekler dışarıda bırakılırken çiğ ve yemeye hazır yiyecekler hazırlamak için bir kesme tahtası da kullanılıyordu.

Kuzey Doğu Lincolnshire Konseyi’nden sağlık müfettişleri, halk sağlığı için ‘yakın bir risk’ oluşturduğuna karar vererek paket servisi kapattı.

Pis bir baharat standının altında fare pislikleri görülebilir

Bir kullanıcı, paket servisi olan restoranın 'Grimsby'deki gaddarlığı geri getirdiğini' söyledi ve yiyeceklerden dizanteri almanızı önerdi

Bir Facebook kullanıcısı, görüntülerin fare pisliği ve haşarat idrar havuzları gösterdiği için paket servisinin ‘Grimsby’ye gaddarlık kattığını’ söyledi.

Etler kirli görünümlü kovalara dolduruluyor ve çiğ ve yemeye hazır yiyecekler hazırlamak için bir doğrama tahtası kullanılıyordu.

Etler kirli görünümlü kovalara dolduruluyor ve çiğ ve yemeye hazır yiyecekler hazırlamak için bir doğrama tahtası kullanılıyordu.

Çin Evi dört yıl içinde ikinci kez kapanmaya zorlandı.

2018 yılında, memurların bir müşteri şikayeti üzerine ziyarete gelmesi ve yemek hazırlama alanına yağmur suyunun aktığını tespit etmesi üzerine tesis altı gün süreyle kapatıldı.

Mahkeme, ‘insan tüketimine uygun olmadığı için güvenli olmayan’ yiyeceklerin satıldığını duydu.

Yi Cao, personelin gıda hijyeni konularında denetlenmesini veya eğitilmesini de sağlamadı.

Bu, dört yıl içinde ikinci kez paket servisi olan restoranın kapanmasıydı ve isyan eden resimler, tesisin her yerinde yemek artıklarını gösteriyordu.

Bu, dört yıl içinde ikinci kez paket servisi olan restoranın kapanmasıydı ve isyan eden resimler, tesisin her yerinde yemek artıklarını gösteriyordu.

Karton parçaları yerde yatıyordu, perdeler kir ve sos sıçramasıyla kaplı görünüyordu.

Karton parçaları yerde yatıyordu, perdeler kir ve sos sıçramasıyla kaplı görünüyordu.

Ayrıca yiyeceklerin uygun sıcaklıklarda tutulmasını sağlayamadı ve zararlıları kontrol etmek için yetersiz prosedürlere sahipti.

Halkın sağlığının tehlikeye girmesi nedeniyle tesis geçici olarak kapatıldı.

Yi Cao 358 sterlin para cezasına çarptırıldı, mahkeme masrafları olarak 850 sterlin ve 36 sterlinlik bir mağdur ek ücreti ödemesine karar verildi.

Sağlık müfettişleri, geçen Kasım ayında yapılan teftişin ardından tesislerin halk sağlığı için 'yakın bir risk' olduğunu söyledi.

Sağlık müfettişleri, geçen Kasım ayında yapılan teftişin ardından tesislerin halk sağlığı için ‘yakın bir risk’ olduğunu söyledi.

Vakanın ardından sosyal medya kullanıcıları sağlık müfettişlerinin yayınladığı resimlerden tiksindiklerini dile getirdiler.

Facebook kullanıcısı Andy Webber şunları söyledi: ‘Evet, burası Grim’i Grimsby’ye koyuyor! Chow Mein için gel, dizanteri için kal!’

Oliver Roe şunları ekledi: ‘Farelerin orada yemek hakkında ikinci düşünceleri olmamasına şaşırdım.

“Grimsby otogarında oracıkta ot yemektense bataklık koltuğu yalaman daha iyi!”

Bu yılın Ocak ayında China House, konsey görevlileri tarafından yeniden denetlendi ve burada gıda hijyeni derecesini üç olarak elde etti, bu da ‘tatmin edici’ olduğu anlamına geliyordu.

Paket servisi şu anda toplama ve teslimat için açıktır.

Daha güvenli ve daha güçlü topluluklar için portföy sahibi olan Meclis Üyesi Ron Shepherd şunları söyledi: ‘Uygun önlemin alınmasından ve mahkemeye çıkarılmasından memnunum.

Bir başka tiksinti sosyal medya kullanıcısı şöyle dedi: 'Grimsby otogarında ot yemektense bataklık koltuğu yalaman daha iyi!'

Bir başka tiksinti sosyal medya kullanıcısı şöyle dedi: ‘Grimsby otogarında ot yemektense bataklık koltuğu yalaman daha iyi!’

‘Gıda hijyeni suçlarının sayısı endişe verici. Bu kadar kötü bir şekilde faaliyet gösteren işletmelere müsamaha gösterilmeyecektir.

‘Çevre sağlığı görevlilerimiz, halkın güvenliğini sağlamak için çok çalışıyor ve ayrıca gıda işletmecilerine gıda güvenliği mevzuatına uymaları için ihtiyaç duydukları yönlendirme ve bilgileri veriyor.

‘Tüketicileri, insanların sağlığını riske atan işletmelerden korumamız gerekiyor.’

Grimsby'deki Pasture Caddesi'ndeki paket servisi olan restoran, bu yıl Ocak ayında yeniden denetlendi ve burada gıda hijyeni derecesi 3'e ulaştı, bu da 'tatmin edici' olduğu anlamına geliyor.

Grimsby’deki Pasture Caddesi’ndeki paket servisi olan restoran, bu yıl Ocak ayında yeniden denetlendi ve burada gıda hijyeni derecesi 3’e ulaştı, bu da ‘tatmin edici’ olduğu anlamına geliyor.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored