CDC, Kansas sıçrama parkını ziyaret ettikten sonra düzinelerce hastalandığını söyledi

CDC, Kansas sıçrama parkını ziyaret ettikten sonra düzinelerce hastalandığını söyledi

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinden (CDC) yapılan yeni bir araştırma, geçen yaz Kansas vahşi yaşam parkında bir su sıçramasını ziyaret ettikten sonra düzinelercesinin hastalandığını buldu.

Hem Shigella bakterilerinin hem de norovirüsün iki salgını, Haziran 2021’de Kansas, Wichita yakınlarındaki Tanganyika Vahşi Yaşam Parkı’ndaki sıçrama pediyle bağlantılıydı. Park, bir hayvan sergilerinin yanı sıra Tanganyika Şelaleleri Sıçrama Parkı’na da ev sahipliği yapıyor.

Etkilenenlerin çoğu çocuklardı, ancak yetişkinler de etkilenmişti. CDC, en az 21 şigelloz ve altı norovirüs hastası bildiriyor ve bunların hepsinin su sıçramalarından ağızlarına su aldığı kaydedildi.

Parkla ilgili hem bakteriyel hem de viral salgınlar kirli su yoluyla bulaşabilir.

Etkilenenlerin çoğu çocuklardı, ancak yetişkinler de etkilendi. CDC, sıçrama pedinin 5 yaşın altındaki çocuklar tarafından kullanılması amaçlandığını belirtti.

Associated Press’e göre, ziyaretçiler hastalıkları bildirmeye başladıktan sonra park kısa süreliğine kapanmak zorunda kaldı ve salgın nedeniyle davalar açıldı.

Tanganyika parkı yeni güvenlik kodları uygulandıktan sonra yeniden açıldı ve web sitesi, dezenfeksiyon sistemleri ve konukları uygun hijyen prosedürleri hakkında bilgilendiren “bol miktarda görüntülenen tabela” da dahil olmak üzere sıçrama alanını güvende tutmak için bir dizi korumayı listeliyor. Park, mevcut kurulumun “su tesisleri için altın standart” ile uyumlu olduğunu belirtiyor.

The Hill, yorum için Tanganyika Vahşi Yaşam Parkı’na ulaştı.

CDC çalışması, 28 Mayıs ile 19 Haziran 2021 arasında 404 tek seferlik park ziyaretçisinin verilerini analiz etti.

Kaynak Sonrası Thehill

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored