Jaeman Salmon (unseen on ground, boot between legs) is seen appearing to kick Tom Starling in the groin as he attempts to get up after being tackled

Canberra Raiders koçu Ricky Stuart’ın Penrith Panthers NRL yıldızı Jaeman Salmon ile 12 yıllık kin

Raiders koçu Ricky Stuart’ın patlayıcı basın toplantısının ardından, arkasında 12 yıllık bir kin olduğu ve Panthers beş-sekizinci Jaeman Somon’u ‘zayıf bağırsaklı bir köpek’ olarak nitelendirdiği ortaya çıktı.

Stuart, 60. dakikada Somon’un Cumartesi gecesi Canberra Stadyumu’nda Penrith’e 26-6’lık hayal kırıklığı yaratan bir yenilgi sırasında Raiders fahişesi Tom Starling’i kasıklarına tekme attığı bir olay hakkında öfkeliydi.

Ragbi ligi tarihinin en patlayıcı maç sonrası basın toplantılarından biri olan olağanüstü bir tiradda Somon’u ‘zayıf bağırsaklı bir köpek’ olarak etiketledi.

Ateşli Canberra antrenörü, çarpıcı bordasında Salmon’u uzun süredir tanıdığını ve eski Sharks junior’ın hiçbir zaman büyük bir hayranı olmadığını ortaya koydu.

Jaeman Somonu (yerde görünmeyen, bacaklarının arasından çizme), kendisine vurulduktan sonra ayağa kalkmaya çalışan Tom Starling’in kasıklarına tekme atıyormuş gibi görünüyor.

‘Somon’un Tommy’yi (Starling) tekmelediği yerde değil. O çocukla (Somon) geçmişim var. O çocuğu çok iyi tanıyorum,” dedi Stuart maç sonrası basın toplantısında.

‘Çocukken zayıf bağırsaklı bir köpekti ve şimdi değişmedi. O artık zayıf, içi boş bir köpek insanıdır.’

Tecrübeli koç ve yorumcu Phil Gould Cumartesi günü, Stuart’ın Somon’u, oğlu onunla küçük futbol oynadığından beri tanıdığını doğruladı, ancak ‘bir koçun bir basın toplantısında böyle bir şey söylediğini hiç duymadığını’ itiraf etti.

O zamandan beri, 12 yıl sonra Stuart’ta hala kaynayan bir kine yol açan şeyin ne olduğu ortaya çıktı ve Sydney Morning Herald, 2010 yılında Cronulla’da bir genç lig maçında bir olay olduğunu bildirdi.

Panthers beş sekizinci Jaeman Salmon bir Cronulla gençti ve hem Penrith hem de Parramatta için üst düzey futbol oynadı

Panthers beş sekizinci Jaeman Salmon bir Cronulla gençti ve hem Penrith hem de Parramatta için üst düzey futbol oynadı

Salmon ve Stuart’ın oğlu arasında gözyaşlarına boğulmasına neden olan bir olay olduğu belirtildi.

O sırada Sharks’a koçluk yapan Stuart, daha sonra Salmon’a yaklaştı; babası büyük bir istisna aldı – durum ısındıkça iki babanın seyirciler tarafından ayrılması gerektiğinde.

Hangi oğlunun olaya karıştığı bilinmiyor; Ricky’nin iki tane var: Avustralya’yı Rugby Sevens’de temsil eden Jed ve Raiders için genç footy oynamaya devam eden Jackson.

Ricky Stuart, maç sonrası basın toplantısında Jaeman Salmon'a 'zayıf bağırsaklı köpek' dediğinde medyayı şok etti.

Ricky Stuart, maç sonrası basın toplantısında Jaeman Salmon’a ‘zayıf bağırsaklı köpek’ dediğinde medyayı şok etti.

Cumartesi gecesi yaptığı ‘zayıf bağırsaklı köpek’ yorumundan ilk başta geri adım atmayı reddetmesine rağmen, bu konuda uyuma fırsatı Stuart’ın fikrini değiştirmişti.

Maçtan sonra o platformda yaptıklarımı söylediğim için pişmanım. Stuart, Kanal 9’a yaptığı açıklamada, “Futbol koçu olarak değil, bir baba olarak konuşuyordum” dedi.

Duygularımın beni yenmesine izin verdim ve bunun için çok üzgünüm.

‘Jaeman Salmon ve ailem arasında girmeyeceğim bir tarih var. Maçtan sonra bu konuyu açmamalıydım… Aileme ve oyuna gereksiz yere ilgi gösterdiğim için gerçekten üzgünüm,’ dedi Stuart.

Panthers oyuncusu Jaeman Salmon, Cumartesi gecesi Penrith-Canberra maçından sonra Raiders koçu Ricky Stuart tarafından çarpıcı bir bordadan sonra şok oldu.

Panthers oyuncusu Jaeman Salmon, Cumartesi gecesi Penrith-Canberra maçından sonra Raiders koçu Ricky Stuart tarafından çarpıcı bir bordadan sonra şok oldu.

Fox League’in maç sonrası yayınında, eski Bronco ve Queensland yıldızı Parker, Stuart’ın spreyinden çok korkmuştu.

Parker, “Benim zamanımda bir koçun bir oyuncunun peşinden gitmesi veya bir oyuncu hakkında bir şeyler söylemesi gibi bir olay olduğunu düşünemiyorum” dedi.

‘Ricky Stuart 20 yıldır oyunda koçluk yapıyor… kesinlikle utanç verici yorumlar.’

Ligin CEO’su Andrew Abdo, NRL Dürüstlük Birimi’nin basın toplantısını incelediğini ve şüphesiz para cezası ve hatta uzaklaştırma kararı verildiğini doğruladı.

‘Hayal kırıklığı yaratan bir durum. Bu dün gece oldu ve herkes yargı sürecini hak ediyor. Bir karar vermeden önce tüm gerçekleri öğreneceğiz’ dedi Sydney Morning Herald’a.

Olay, Penrith yıldızı Jarome Luai’nin 2019’da bir yakın dövüş sırasında Raiders forveti John Bateman’ı yükseklere vurmasından bu yana iki kulüp arasında kaynayan hararetli rekabetin bir başka bölümü.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored