mixed pancake batter in a bowl

Bu Şık Numara Her Seferinde Mükemmel Krep Yapacak — Bunu O Değil Yiyin

Bazen bile karıştırma Sabahları gözleme hamuru çok fazla hissedilebilir – özellikle de ilgilenmek için etrafta koşuşturan küçük çocuklarınız olduğunda. Zaman sıkıntısı çekiyorsanız veya bir hafta sonu sabahı özellikle tembel hissediyorsanız, bu şık gözleme hilesi sabahları gerçekten mükemmel küçük gözleme yapar – ve yeni en iyi arkadaşınız olmak üzere. İşte hile; Bir grup gözleme karışımı hazırlayın ve gelecek sabahlar için bir silikon buz küpü makinesinde dondurun. Bu kadar basit!

Bu işlemin nasıl çalıştığını ve gözleme şeklindeki mükemmel sonucu size göstermek için, krep hamurunuzu nasıl donduracağınıza dair adım adım bir kılavuz burada. Ardından, daha fazla mutfak ipucu için, Bu 52 Mutfak Tüyosu Yemek Pişirmekten Tekrar Zevk Almanızı Sağlayacak.

Kiersten Hickman / Bunu Yiyin, O Değil!

İlk önce en sevdiğiniz gözleme hamurunu karıştırarak başlayın. Bu ayran krepleri gibi basit bir kutulu karışım veya hatta ev yapımı bir tarif olabilir. Hamuru pürüzsüz olana kadar birlikte çırpın.

yaban mersini ile bir silikon buzluk içinde gözleme hamuru
Kiersten Hickman / Bunu Yiyin, O Değil!

Temiz bir silikon buz kalıbı kullanarak, küp yaklaşık 3/4 dolana kadar karışımın bir kısmını kaşıkla ekleyin. Her küp doldurulduktan sonra, yaban mersini, çikolata parçaları, çilek, muz, hatta fındık gibi istediğiniz herhangi bir malzemeyle gözleme hamurunu doldurabilirsiniz. Ya da sadece üstüne doldurun ve meyilli düz bırakın!

bir silikon buz küpü rayında donmuş gözleme hamuru
Kiersten Hickman / Bunu Yiyin, O Değil!

Buz tepsisini dondurucuya yerleştirin ve meyilli gece boyunca donmaya bırakın. Bu, Diyetisyenler Tarafından Önerilen 6 En İyi Yemek Hazırlama Alışkanlığı ile birlikte, önümüzdeki yoğun haftadan önceki bir Pazar gecesi hazırlamak için harika bir şey.

sıcak bir kalbur üzerinde donmuş gözleme hamuru pişirme
Kiersten Hickman / Bunu Yiyin, O Değil!

Yapmak istediğiniz kadar küp çıkarın ve temiz bir tabakta hafifçe çözülmesine izin verin. Deneyimlerimize göre, hamurun çözülmesi için birkaç dakika (yaklaşık beş dakika) verirseniz, ızgarada daha kolay erimesini sağlar.

Kalbur veya dökme demir tavayı orta ateşte ısıtın. Tereyağı veya süt ürünü olmayan bir alternatifle yağlayın, ardından hafifçe çözülmüş gözleme küpünü temiz ellerle ızgaraya yerleştirin. Bu kreplerin pişmesi biraz daha fazla zaman alacaktır (başına yaklaşık 5 dakika), ama sorun değil – sadece kahvenizi yudumlayın ve sabahın tadını çıkarın.

Bazen, işlemin devam etmesi için eriyen küçük küpü bir spatula ile ızgaraya hafifçe bastırmak da yardımcı olabilir. Veya bir tava kullanıyorsanız, ısıyı bir kapakla hapsedebilir ve erime sürecini hızlandırabilirsiniz.

şurup ile bir tabakta mükemmel mini yaban mersinli krep
Kiersten Hickman / Bunu Yiyin, O Değil!

Silikon buz küpü tepsinizin boyutu farklı olsa da, genel tepsiler 3 ila 4 inç çapında daha küçük bir gözleme oluşturacaktır. Pişmiş kreplerinizi meyve, şurup ve hatta çırpılmış krema ile doldurun.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored