instant coffee crystals in spoon with glass jar

Bu 7 Lezzetli İpucu ile Kutulu Kek Karışımınızı Yükseltin — Bunu O Değil Yiyin

Dürüst olmak gerekirse, iyi bir kutulu kek karışımında yanlış bir şey yoktur. Sürekli olarak iyi kekler yaparlar ve bir kalabalık için kek pişiriyorsanız, kutulu bir kek karışımına güvenmek, bir keki sıfırdan pişirmeye çalışmaktan çok daha kolay (ve daha güvenli) olma eğilimindedir. Bununla birlikte, kutulu kek karışımınızı bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, misafirlerinizin bir yeri hak ettiğinizi düşünmesini sağlayacak birkaç basit yükseltme yapabilirsiniz. bu Büyük İngiliz Fırında Kapalı.

Basit takaslardan kolay eklentilere kadar, bir sonraki kutulu kek karışımınızı dönüştürmek için lezzetli ipuçlarımızdan birkaçı. Ardından, daha fazla pişirme püf noktası için Tüm Zamanların En İyi 23 Pişirme İpuçları listemize göz atın.

Kanyarat Ngamjunyaporn/Shutterstock

Kahve ve çikolata el ele gitme eğilimindedir—özellikle pasta gelince. Kutulu kek karışımı tarifinize hazır kahve ekleyerek veya demlenmiş bir fincan joe ile suyu değiştirerek, gerçek olamayacak kadar iyi görünen daha zengin bir tatma pastası elde edersiniz.

Anne ve kızı birlikte pişirme
Shutterstock

Beyaz, sarı, funfetti ve daha fazlası gibi diğer kutulu kek karışımları için suyu tekrar atlayın ve bunun yerine aynı miktarda süt ekleyin. Süt, keke biraz yağ ekleyerek kalın bir dilim kekte hepimizin arzu ettiği nemli kek dokusunu oluşturmasına yardımcı olur.

Yunan yoğurt
Shutterstock

Daha yoğun bir kek dilimi oluşturmak için başka bir ipucu da karışıma ekşi krema veya yoğurt eklemektir. Bu, kutulu kek karışımında aranan malzemelerin hiçbiri için geçerli değildir, sadece karışıma bir fincan ekşi krema veya yoğurt ekleyin ve birlikte karıştırın.

mayonez
Shutterstock

Kulağa tuhaf geliyor, ama bize güvenin – mayonez, muhtemelen kullanmayı hiç düşünmediğiniz, kek için şok edici gizli malzemedir. Zengin, nemli bir kek oluşturuyor ve söz veriyoruz, mayonez gibi hiçbir tadı yok! Mayonez yağ ve yumurta ile yapıldığından, yağı ve yumurtaları (veya sadece yağı) bire bir oranında çıkarabilirsiniz. Yani kutulu kek karışımı tarifi 1/3 su bardağı yağ gerektiriyorsa, tarifte 1/3 su bardağı mayonez kullanın.

İLGİLİ: Doğum Günleri İçin Mükemmel 15 Vintage Pasta Tarifi

limon kabuğu rendesi
Shutterstock

Pastanıza biraz pizzaz vermek ister misiniz? Biraz lezzet katın! Kalan limon, misket limonu veya portakalınız varsa, bir yemek kaşığı kadar rendeleyin ve meyilli ile karıştırın. Bu aynı zamanda her tür kekle de çalışabilir – limon ve misket limonu beyaz ve sarı ile iyi çalışabilir ve bir çikolatalı kekte portakal kabuğu rendesi harikadır.

tereyağı ile pişirme
Shutterstock

Son derece lezzetli bir tat için, bir kutuya en sevdiğiniz puding karışımını serpin ve inanılmaz derecede çökmüş bir pasta elde edin. Hazırlamaya gerek yok, karışımı kuru tutun! Puding karışımı, keke evde kek pişirirken her zaman istediğimiz yoğun, nemli dokuyu kazandırmaya yardımcı olur.

Çikolatalı puding, çikolata veya kırmızı kadife kutu kek karışımı ile iyi çalışır. Beyaz çikolatalı puding ve hatta cheesecake pudingi biraz daha çok yönlüdür; beyaz, sarı, portakal, çilek ve havuçlu kek gibi kutulu kek karışımı tatlarıyla iyi çalışır.

çikolata parçacıklı kurabiye
Shutterstock

Bütün bir pastayı pişirme havasında değil misiniz? O zaman bunun yerine biraz kurabiye pişirin! En sevdiğiniz kutu kek karışımını kullanarak bir yumurta ve 8 oz karıştırın. Kabarık kurabiyeler oluşturmak için Cool Whip kabı. Yoğun bir kurabiye yapmak için iki yumurtayı 1/3 su bardağı sıvı yağ (sebze veya kanola gibi) ile karıştırın. 350’de 10 ila 12 dakika pişirin, sonra yutun!

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored