Binlerce kişi COVID kilitlenmesi arasında Çin tatil beldesinde mahsur kaldı

Binlerce kişi COVID kilitlenmesi arasında Çin tatil beldesinde mahsur kaldı

PEKİN Çin’in güneyindeki sahil beldesi Sanya’da, yetkililerin burayı COVID-19 sıcak noktası ilan edip sokağa çıkma yasağı getirmesinin ardından yaklaşık 80.000 turist mahsur kaldı.

Yetkililer, tropik Hainan Adası’ndaki şehirde COVID-19’un yayılmasını engellemeye çalıştıkları için kısıtlamalar Cumartesi sabahı yürürlüğe girdi. Cuma günü 229 teyit edilmiş vaka ve Cumartesi günü ek 129 vaka vardı.

Çin’in iktidardaki Komünist Partisi, dünyanın geri kalanıyla giderek daha fazla çelişen bir “sıfır-COVID” yaklaşımına kararlı bir şekilde bağlı. Şanghay’da yakın zamanda meydana gelen bir salgın o kadar geniş bir alana yayıldı ki, yetkililer Çin’in en büyüğü olan tüm şehri iki ay boyunca kilitleyerek milyonlarca insanı tuzağa düşürdü ve ulusal ekonomiye bir darbe vurdu.

Demiryolu yetkilileri Sanya’daki tüm bilet satışlarını yasaklarken, Cumartesi günü de tüm uçuşlar iptal edildi.

Yetkililer, Sanya’dan ayrılmak isteyen turistlerin yedi gün boyunca yapılan beş PCR testinde koronavirüs için negatif test etmeleri gerektiğini söyledi.

reklam

Bu arada bir şehir yetkilisi bir haber brifinginde, otellerin karantina döneminde konuklara %50 indirim sunacağını söyledi.

Sokağa çıkma yasağı, tatil köyleri ve plajlarıyla ünlü Sanya’da turizm sezonunun en yoğun olduğu dönemde geliyor.

Telif hakkı 2022 Associated Press. Tüm hakları Saklıdır. Bu materyal izinsiz yayınlanamaz, yayınlanamaz, yeniden yazılamaz veya yeniden dağıtılamaz.

Gönderi kaynağı: Haber 4jax

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored