Beyaz Saray yakınlarına yıldırım düşmesi 2 ölü, 2 yaralı

Beyaz Saray yakınlarına yıldırım düşmesi 2 ölü, 2 yaralı

WASHINGTON – Wisconsin’li bir karı koca, Beyaz Saray’ın dışında elli yılı aşkın evliliğini kutlayan bir yıldırım çarpmasında öldü. Diğer iki kişi ise hayati tehlike arz eden yaralarla hastaneye kaldırıldı.

Metropolitan Polis Departmanı Cuma günü yaptığı açıklamada, Janesville, Wisconsin’den 76 yaşındaki James Mueller ve 75 yaşındaki Donna Mueller’in, Beyaz Saray kompleksinin hemen dışında bulunan Lafayette Park’ta yıldırım düşmesinden sonra yaralanarak öldüklerini söyledi.

Polis departmanı, Perşembe gecesi meydana gelen yıldırım çarpmasının ardından bir erkek ve bir kadın diğer iki kişinin durumunun kritik olduğunu söyledi. Kimlikleri hemen açıklanmadı.

Yetkililer, yıldırım çarpmasında ağır yaralandıklarını söylemek dışında, insanların nasıl yaralandığını açıklamadı.

Janesville’li yeğenleri Michelle McNett’e göre Mueller ailesi 56. evlilik yıldönümlerini kutlamak için Washington DC’ye gidiyorlardı.

McNett, Wisconsin State Journal’a “Çok sevgi dolu bir çifttiler” dedi. “Çok, çok aile odaklıydılar. Bence herkes şu anda şokta ve bir nevi mahremiyet talep ediyor.”

reklam

Gazeteye verdiği demeçte, çiftin beş çocuğu, 10 torunu ve dört büyük torunu olduğunu söyledi.

Donna Mueller bir öğretmendi ve emekliliğinde yerel bir mobilya mağazası olan Comfort Shoppe’da çalıştı. 76 yaşındaki Jim, kendi alçıpan işi olan emekli bir müteahhitti.

McNett, çiftin tatilleri için neden ülkenin başkentini seçtiğinden emin olmadığını söyledi, ancak “Donna sürekli öğrenen biriydi” dedi.

Yeğenlerine göre karı koca toplanmaları severdi ve birkaç hafta önce büyük bir aile bir araya geldiler.

“Çok dindardılar” dedi. “Tam da sizin için her şeyi yapmak için gömleği sırtlarından çıkaracak türden insanlar, ikisi de.”

Yetkililer, Gizli Servis ve ABD Park Polisi memurlarının Perşembe gecesi yıldırım çarpmasına tanık olduklarını ve ilk yardım yapmak için koştuklarını söyledi. İtfaiye sözcüsü Vito Maggiolo, acil sağlık ekiplerinin akşam 7’den hemen önce olay yerine çağrıldığını ve tüm kurbanları “kritik, hayati tehlike arz eden yaralanmalarla” hastaneye naklettiklerini söyledi.

reklam

Beyaz Saray basın sekreteri Karine Jean-Pierre, “Lafayette Park’taki yıldırım düşmesinin ardından trajik can kaybından dolayı üzgünüz” dedi. Kalbimiz sevdiklerini kaybeden ailelerle birlikte ve hala hayatları için savaşanlar için dua ediyoruz” dedi.

Telif hakkı 2022 Associated Press. Tüm hakları Saklıdır. Bu materyal izinsiz yayınlanamaz, yayınlanamaz, yeniden yazılamaz veya yeniden dağıtılamaz.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored