Joseph Tissington (Pictured) was found

Adli tabip akciğer kanaması geçirdikten sonra erkek bebeğin ölüm nedenini bulamıyor

Geçen yıl Musa’nın sepetinde ‘soğuk ve tepkisiz’ bulununca 26 günlükken ölen bir erkek çocuğunun ölümüyle ilgili soruşturma ‘cevapsız sorular’la kaldı.

Joseph Tissington, 27 Temmuz 2021’de Jacksdale, Nottinghamshire’daki evinde, ‘önemli akciğer kanaması’ geçirdikten sonra sabah 7 sularında ‘nefes almıyor’ bulundu – hiçbir doğal hastalık, enfeksiyon, travma veya yaralanma kanıtı olmaksızın.

Geçen hafta Nottingham Belediye Meclisi’nde yapılan bir soruşturmada, duruşmaya Bay Philip’in eski ortağı Sinead Rogerson’ın o sırada ailesiyle birlikte kaldığı ve bir şişme yatakta uyuduğu söylendi.

32 yaşındaki Bayan Rogerson, duruşmaya Fiona ve Philip’in Joseph’in ‘aç bir bebek olduğu’ için uyumakta zorlandıklarını ve ardından birkaç gece onun odasına taşındığını söyledi.

Bayan Rogerson, ‘Joseph’in çenesinin hareket etmediğini’ fark ettiğini ve ebeveynleri aramadan önce ona CPR vermeye başladığını söyledi.

Ancak adli tabip yardımcısı Dr Elizabeth Didcock, duruşmaya Bayan Rogerson’ın ifadesinin ‘ölüm sabahı polisin anlattıklarından farklı’ olduğunu ve ‘bebek Joseph’i canlandırmaya çalışmasıyla ilgili kısmı eklemeyi unuttuğunu’ söyledi.

Dr Didcock ayrıca duruşmada, Bayan Rogerson’ın bebeği Theo’nun da benzer koşullar altında akciğerlerinde kanama nedeniyle öldüğünü söyledi. Nottinghamshire Polisi o sırada konuyu araştırdı.

Soruşturmaya da katılan Nottinghamshire Polis Dedektifi Parminder Dhillon, Fiona ve Philip’in iki yatak odalı evinin “dağınık ve dağınık” olduğunu ve “odanın dağınık olması konusunda endişeleri” olduğunu söyledi.

Bebek Joseph’in annesi ve babası Fiona ve Philip Tissington, kızları Renezme-Josefina’nın yedi hafta içinde gelmesini beklerken geliyor.

Joseph Tissington (Resimdeki), 27 Temmuz’da Jacksdale, Nottinghamshire’daki evinde, ‘önemli derecede akciğer kanaması’ geçirdikten sonra sabah 7 sularında ‘nefes almıyor’ bulundu – hiçbir doğal hastalık, enfeksiyon, travma veya yaralanma kanıtı olmaksızın

Bebek Joseph'in annesi ve babası Fiona ve Philip Tissington, kızları Renezme-Josefina'nın yedi hafta içinde gelmesini bekliyorlar (Resim: Fiona Tissington)

Bebek Joseph’in annesi ve babası Fiona ve Philip Tissington, kızları Renezme-Josefina’nın yedi hafta içinde gelmesini bekliyorlar (Resim: Fiona Tissington)

Lincolnshire’lı Bayan Rogerson, trajediden önceki günleri hatırlatarak, yaz tatilinde üç çocuğuyla birlikte eski eşinin evine geldiğini söyledi.

Adli tabip yardımcısı Dr Elizabeth Didcock, Joseph’in sabah 7’de tuvalete gitmek için uyandıktan kısa bir süre sonra ‘nefes almadığını’ fark eden ilk kişinin Rogerson olduğunu söyledi.

O sırada ‘şokta’ olduğunu söyleyen Joseph’in annesi Fiona, ambulansı aradı, Philip ise bebek Joseph’e kalp masajı yapmaya devam etti.

Didcock, gece yaşananları sorguladı ve duruşmaya şunları söyledi: “Polis tarafından sıcak olduğu için yatağına yelek ve bebek beziyle yatırıldığına dair ifadeyi kabul ediyorum.

‘Sabah 3.30 civarında beslendi ve iyi beslendi. Sinead uyanıp tuvalete gitti ve dönüş yolunda Joseph’i tepkisiz buldu. Mahkemeye bugün onu aldığını, yere yatırdığını ve canlandırmaya çalıştığını söyledi.

‘Bu hesabı polisin ölüm sabahındaki hesabından farklı buluyorum. Bugün bu kısmı eklemeyi unuttuğunu söyledi. Phil gelmeden önce onu sepetine geri koymadan önce onu birkaç dakika canlandırmaya çalıştığını düşündü.

‘Yardım çağrısında kısa bir gecikme olduğunu görüyorum. Ancak bunun bir fark yaratması olası değildir ve daha erken bir ambulans çağrısının bir fark yaratması da olası değildir.’

Acil servisler adrese geldi ve Joseph’in ölü olarak telaffuz edildiği King’s Mill Hastanesi’ne götürüldü.

Joseph'in annesi Fiona (mezarında resmedilmiştir) olay sırasında 'şokta' olduğunu söyledi ve Joseph'in babası Philip bebek Joseph'e kalp masajı yapmaya devam ederken ambulansı aradı.

Joseph’in annesi Fiona (mezarında resmedilmiştir) olay sırasında ‘şokta’ olduğunu söyledi ve Joseph’in babası Philip bebek Joseph’e kalp masajı yapmaya devam ederken ambulansı aradı.

Adli tabip yardımcısı Dr Didcock, acil servisteyken bebeğin yaralanmasıyla ilgili herhangi bir endişenin fark edilmediğini veya keşfedilmediğini söyledi.

Joseph’in ölümünün ardından, Leicester Kraliyet Revirinde Dr Michael Biggs tarafından bir otopsi yapıldı.

Ölüm nedeninin ‘belirsiz’ olduğu sonucuna varırken, birkaç gün önce akciğerlerinde kanamadan kaynaklanan demir lekesi olduğunu ve bunun bazen bir ‘hava yolu tıkanıklığına’ bağlanabileceğini söyledi.

Ancak adli tabip, Dr Biggs’in bunun doğal bir ölüm olduğunu tamamen dışlayamayacağını söyledi.

Nottinghamshire Polis Dedektifi Bay Dhillon, “Soruşturmamızın bir parçası olarak Philip ve Fiona’nın geçmişini inceledik. Ayrıca Sinead’in birkaç yıl önce benzer koşullarda vefat eden bir bebeği olduğunu da öğrendik.’

Ancak polis, iki bebek ölümü arasında herhangi bir suç faaliyeti veya bağlantı olduğuna dair ‘önemli bir kanıt’ olmadığı sonucuna vardı. Ancak soruşturmaya, bunun Bayan Tissington’ın yedi hafta içinde bir sonraki çocuğunun doğumundan önce potansiyel bir risk faktörü olarak kabul edildiği söylendi.

Soruşturmayı tamamlayan adli tabip yardımcısı Dr Didcock şunları söyledi: [unborn] bebek. Bazı cevaplanmamış sorularımız var ve bu nedenle açık bir sonuç kaydedeceğim. Tanıklara teşekkür ediyor ve elbette en içten taziyelerimi iletiyorum. Joseph’in kaybı için çok üzgünüm.’

Nottinghamshire’ın sosyal hizmetlerinin, kızlarının doğumundan önce aile ile iletişim halinde kalmasını isteyeceğini de sözlerine ekledi.

Soruşturmadan sonra ebeveynler, Fiona hastaneye kaldırıldığında Joseph’in doğmasından önceki günlerde komplikasyonlar olacağından korktuklarını söylediler.

Philip, ‘göbek kordonunu iki kez başına sardığını’ söyledi, ancak doğduktan birkaç dakika sonra Joseph ağlamaya başladı ve rengi geri döndü. Joseph daha sonra önlem olarak yoğun bakımda kaldı.

Soruşturmanın ardından Meclis Binasının dışında konuşan Philip, ‘Kısa bir süre içinde buradaydı, harikaydı. Ağladığı tek zaman, aç olduğu ya da bezini değiştirmesi gerektiğidir. Oturup sana bakmaktan memnundu. Yaşına göre büyük ayakları vardı.’

Fiona ekledi: ‘Bacağımın yanında gerçek eli ve ayak izleri var. SIDS’e (Ani Bebek Ölümü Sendromu) indireceklerini düşündük. O harikaydı.’

Aile, adli tabibin ‘(Renezme-Josefina) doğduğunda risk faktörleri hakkında açık olduğunu anladıklarını söyledi.

Eski eşinin kızları Renezme-Josefina doğmadan önce taşınacağını da sözlerine ekleyen Philip, “Dağınıktı, evet, ama şimdi daha az dağınık” dedi.

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored