Former President Donald Trump applauds at a rally in support of Arizona GOP candidates on July 22, 2022 in Prescott Valley, Arizona. 

2024 İzle: Senatör Ted Cruz, Trump’ın ne karar vereceğini ‘bekleyip göreceğini’ ve ardından ‘karar vereceğini’ söyledi

YENİArtık Fox News yazılarını dinleyebilirsiniz!

Cumhuriyetçi Senatör Ted Cruz, bir Beyaz Saray’ı daha yönetip yönetmeyeceğine karar vermeye geldiğinde, eski Başkan Donald Trump’ın ne karar vereceğini “isteceğini ve göreceğini” söyledi.

Teksaslı muhafazakar ateşli marka ve 2016 Cumhuriyetçi cumhurbaşkanlığı adaylığı yarışında Trump’ın ikincisi olan Cruz, Cuma günü Fox News’e kendisinin ve diğer potansiyel 2024 cumhurbaşkanlığı yarışmacılarının “Donald Trump’ın ne karar vereceğini bekleyip göreceğini ve oradan kararlar alacağını söyledi. ”

Trump, bir buçuk yıl önce Beyaz Saray’dan ayrıldığından bu yana başka bir başkanlık yarışı yapmakla flört ediyor ve son zamanlarda niyetinin en güçlü sinyalini veriyor gibi görünüyor. Eski başkan, yakın tarihli bir New York Magazine röportajında, 2024 kararının ne zaman – eğer değil.

Geçen ay yayınlanan bir röportajda Trump, görünüşe göre Kasım ayında yapılacak ara seçimlere atıfta bulunarak, “Büyük kararımın önce mi sonra mı gideceğim olacağını söyleyebilirim” dedi.

FOX’TA BİRİNCİ: TRUMP VE CPAC STRAW ANKETİNDE 20 DİĞER POTANSİYEL GOP 2024 YARIŞMASI

Eski Başkan Donald Trump, 22 Temmuz 2022’de Arizona, Prescott Valley’de Arizona GOP adaylarını desteklemek için bir mitingde alkışlıyor.
(Mario Tama/Getty Images)

Cruz sürekli olarak başka bir Beyaz Saray’ı çalıştırmayı reddetmedi, GOP cumhurbaşkanlığı aday takvimindeki erken oylama eyaletlerinde geçen yıl birkaç kez durdu – önümüzdeki aylarda gelme olasılığı daha yüksek – ve Fox News ve diğer haber kuruluşları “16’da koştuğumda hayatımda yaşadığım en eğlenceli şeydi”.

CRUZ, TRUMP’IN 2024’TE ÇALIŞMASININ ‘ÖNEMLİ OLARAK’ DAR GOP ALANI OLACAĞINI SÖYLEDİ

Senatör, Teksas, Dallas’taki Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı’nda (CPAC) kalabalığa hitap etmesinden birkaç dakika sonra gerçekleşen Cuma röportajında, bir kez daha vurgulayarak 2024’e bir ipucu daha verdi: bedenimde nefes İnandığım şey bu.”

Ancak Cruz, önümüzdeki üç aydaki en önemli kampanya görevinin Kasım ayında yapılacak ara seçimlerde Cumhuriyetçilere yardım etmek olduğunu da vurguladı.

Teksaslı Cumhuriyetçi Senatör Ted Cruz, 5 Ağustos 2022'de Dallas, Teksas'ta düzenlenen Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı'nda (CPAC) konuşuyor

Teksaslı Cumhuriyetçi Senatör Ted Cruz, 5 Ağustos 2022’de Dallas, Teksas’ta düzenlenen Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı’nda (CPAC) konuşuyor
(Fox Haber )

Cruz, “Odak noktam 2022. Neredeyse uyandığım her anımı kampanya yolunda geçiriyorum, Meclisi ve Senatoyu geri almaya odaklanıyorum” dedi.

Ve tahmin etti: “Bence ikisini de kazanacağız. Sanırım Meclis’te Cumhuriyetçi bir çoğunluk göreceğiz. Senato’da Cumhuriyetçi çoğunluğu göreceğimizi düşünüyorum. Ve sadece çoğunlukları değil, aynı zamanda savaşmaya ve sözlerini yerine getirmeye istekli güçlü yeni muhafazakar liderler göreceğimizi umuyorum ve inanıyorum.”

FOX HABER UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Cumhuriyetçiler, ara seçimlerde her iki odadaki kongre çoğunluğunu geri kazanmayı amaçladıkları için siyasi rüzgarları arkalarında tutuyorlar. Ancak GOP’ta, Kasım ayından önce potansiyel bir Trump 2024 duyurusunun Cumhuriyetçilerin Meclis ve Senato’nun kontrolünü geri kazanma şansını olumsuz etkileyebileceğinden endişe duyan çok sayıda insan var.

Trump 2024 duyurusunun GOP’a zarar vereceğini düşünüp düşünmediği sorulduğunda Cruz, eski cumhurbaşkanının “ne yapmak istediğine karar vereceğini ve açıkçası kendi zaman dilimine karar vereceğini” söyledi. Beni dinlemeyecek. Başka kimseyi dinlemeyecek. Ne zaman istediğine o karar verecek ve dünyanın geri kalanı buna göre tepki verecek.”

Related Posts

barış okan fındık reklam ajansı burs özel okul kolej uluslararası okul ib diş hastanesi offshoreserver offshore streaming server offshore dedicated offshore server dmca ignored